Registrovaný léčivý přípravek

Celaskon Long Effect 500 mg 30 tobolek

Značka: CELASKON

Celaskon Long Effect obsahuje vitamin C, který se uvolňuje postupně v průběhu 8-12 hodin. Vitamin C je důležitý pro podporu imunity při chřipce a nachlazení nebo k prevenci a léčbě jeho nedostatku.

179
FKSP
Produkt lze uhradit kartou FKSP Edenred card

O produktu: Celaskon Long Effect 500 mg 30 tobolek

50151423

Úvod

Přípravek Celaskon Long Effect slouží k prevenci a léčbě nedostatku vitaminu C v organismu. Užívá se také k posílení imunitního systému při infekčních onemocněních jako je chřipka a nachlazení, zmírňuje a zkracuje jejich příznaky. Lidský organismus si vitamín C neumí sám vytvořit, proto je nezbytné jej do organismu dodávat. Zvýšená potřeba vitaminu C je v těhotenství, v období kojení, v době intenzivního růstu, u starších osob, kuřáků, sportovců, při nadměrné fyzické a duševní práci, po těžkých úrazech, při popáleninách a rozsáhlých operacích. Vitamin C se u přípravku Celaskon Long Effect uvolňuje postupně po dobu 8-12 hodin.


Dávkování

Dospělí a děti od 3 let užívají 1 tobolku denně. Při léčbě nedostatku vitaminu C (hypovitaminózy C) se užívají dávky vyšší, až 2 000 mg denně, tj. 4 tobolky denně, ale jen při doporučení lékařem! Těhotné a kojící ženy mohou přípravek užívat, obvykle 1 tobolku denně, před tím se ale poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem.


Složení

Léčivou látkou je acidum ascorbicum (vitamin C). Jedna tobolka obsahuje 500 mg acidum ascorbicum.

Pomocnými látkami jsou zrněný cukr (obsahuje sacharózu a kukuřičný škrob), šelak, kyselina vinná, mastek, želatina, oranžová žluť (E110), oxid titaničitý (E171).


Upozornění

Přípravek obsahuje oranžovou žluť, která může způsobit alergické reakce. Dále obsahuje sacharózu, nutno vzít v úvahu při nesnášenlivosti některých cukrů.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.