Nupreme BIO Chia semínka 150 g

Potraviny a nápoje

Značka: NUPREME
Semena šalvěje španělské (Salvia hispanica) v bio kvalitě. Chia semínka jsou bohatým zdrojem omega-3 a 6 mastných kyselin, vitaminů a stopových prvků.
Skladem na e-shopu
69

Cena za 100 g: 46 Kč

O produktu

50120277

Šalvěj hispánská (Salvia hispanica) se pěstuje pro jedlá semínka zvaná chia. Využívali je již Aztékové a indiáni. Chia semínka mají mnoho pozitivních účinků na lidské tělo. Jsou ceněna hlavně pro svůj vysoký obsah omega-3 a 6 nenasycených mastných kyselin. Jsou bohatá také na vlákninu, bílkoviny, železo, vápník, hořčík, antioxidanty. Semínka nemají žádnou chuť. Jsou vhodná pro každého, pro celiaky, diabetiky i děti.

Chia semínka dokáží absorbovat velké množství vody a zvětšit tak svůj objem 7-12x. Přitom vytvářejí polysacharidový gel, který zabraňuje rychlému trávení potravy žaludečními enzymy. Tím hydratují tělo a prodlužují pocit sytosti. Zahánějí pocit únavy, žízně a hladu. Jsou zdrojem dlouhodobé energie, vhodné pro sportovce a při hubnutí.


Použití

Chia semínka se hodí jako přísada do salátů, cereálií, jogurtu, koktejlů, pomazánek, slaných i sladkých jídel. Doporučená denní dávka je 15 g = 2 zarovnané polévkové lžíce.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.