Cicatridina sprej 125 ml

Zdravotnické prostředky

Pomocná léčba při procesech hojení povrchových a hlubokých ran (oděrky, popáleniny, operační rány, proleženiny a vředy) jakéhokoli původu.
Skladem na e-shopu
nebo okamžitě k rezervaci ve 0 lékáren
395

O produktu

50052398

CICATRIDINA SPREJ pro vnější použití

2. SLOŽENÍ
Sodná sůl kyseliny hyaluronové, škrobový oktenylsukcinát hlinitý, hexametyldisiloxan, olej ze skladkých mandlí, vitamin E acetát, kyselina ximenová, citronový esenciální olej z čajovníku australského, butan, izobutan, propan.

3. BALENÍ
Jedna nádoba obsahuje 125 ml spreje.

4. KLINICKÉ INFORMACE
Indikace: pomocná léčba při procesech hojení povrchových a hlubokých ran (oděrky, popáleniny, operační rány, proleženiny a vředy) jakéhokoli původu.

Způsob užívání: místo, které má být ošetřeno před každou aplikací důkladně očistěte. Lahvičku před použitím dobře protřepejte, aby se prášek rozptýlil. Lahvičku držte svisle, aplikujte sprej ze vzdálenosti 10-15 cm přímo na místo, které má být ošetřeno. Opakujte 2-krát až 3 krát denně.

Kontraindikace:  známá přecitlivělost na složky.

Upozornění před zahájením používání: používání všech přípravků pro místní použití, obzvláště je-li dlouhodobé může způsobit přecitlivělost. Pokud k tomu dojde, přerušte léčbu a poraďte se s lékařem o zahájení vhodné léčby. Uchovávejte mimo dosah dětí. Vyhněte se kontaktu s očima. Nepoužívejte přípravek po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu nebo je-li obal otevřen či jinak poškozen. Nádobka pod tlakem. Skladujte na chladném, suchém místě. Nevystavujte slunečnímu záření a teplotám nad 50 °C. Nestříkejte do otevřeného ohně nebo na žhavé předměty. Neobsahuje propelanty škodící ozónové vrstvě. Při používání spreje nekuřte. Zabraňte hromadění elektrostatických nábojů.

Interakce s jinými přípravky: nepoužívejte současně s jinými zdravotnickými prostředky nebo léky bez předchozí konzultace s lékářem.

Těhotenství a laktace: nejsou známy žádné kontraindikace.

Řízení dopravních prostředků a obsluha strojů: nemá vliv.

Nežádoucí účinky: Cicatridina sprej je všeobecně velmi dobře snášen, protože je aplikován lokálně a tudíž nemá vliv na celkové vstřebávání.

Předávkování: případy předávkování nejsou známy.

5. INFOMACE O PRODUKTU
Složení: viz.bod 2.
Doba použitelnosti: vztahuje se na neotevřený a spávně skladovaný přípravek . Nepoužívejte přípravek po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Způsob skladování: skladujte přípravek uzavřený, Nevystavujte slunečnímu záření a teplotám nad 50 °C.

6. VÝROBCE
FARMA-DERMA s. r. l. Via Dei Bersaglieri, 10 – 40010 Sala Bolognese (BO) – ITALY.

Balení:
125 ml, sprej

 

Zdroj: axonia.cz, cicatridina.info


Upozornění

ZDRAVOTNICKÝ PROSTŘEDEK, ČTĚTE PEČLIVĚ NÁVOD K POUŽITÍ A INFORMACE O BEZPEČNÉM POUŽÍVÁNÍ.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.