Tvrdost zubního kartáčku a velikost mezizubního kartáčku

 • Zdraví a prevence
O zuby je rozhodně dobré se starat, neboť následná léčba zapříčiněná špatnou zubní hygienou bývá hodně bolestivá a také finančně náročná. Dobrým pomocníkem při zubní hygieně je zubní kartáček curaprox. Ten se prodává v různých druzích, a tak je někdy obtížné vybrat si ten správný. Na následujících řádcích se přehledně dočtete o jednotlivých typech a také se dozvíte, jak určit správnou tvrdost a velikost.

Manuální zubní kartáčky 

I když jsou stále populárnější elektrické zubní kartáčky, ty manuální přesto vedou prim. Co se týče jejich tvrdosti, zubní lékaři doporučují spíše ty s měkčími štětinkami, takže velmi oblíbené jsou zubní kartáčky curaprox ultra soft (ultra jemný s průměrem vlákna 0,1 mm) a curaprox super soft (o malinko méně jemný s průměrem vlákna 0,12 mm). Své příznivce má ale i trochu tvrdší zubní kartáček označovaný jako curaprox soft, který má průměr vlákna 0,15 mm.

Pro ty, kteří mají malou čelist, je doporučován zubní kartáček curaprox ATA. A jestliže sháníte kvalitní kartáček pro děti, tak výbornou volbou je zubní kartáček curaprox CURAkid a pro větší děti potom curaprox Sensitive Young.
Švýcarská společnost, která vyvinula kartáček curaprox, pamatuje i na ty, kteří chtějí dát zubní hygieně opravdové maximum. Proto si v našem e-shopu můžete koupit jednosvazkový kartáček Single 1006 nebo Single 1009. S těmito jednosvazkovými kartáčky efektivně vyčistíte linii zubů u dásní a zadní plochy stoliček, které jsou jinak těžko dostupné.
 

Mezizubní kartáčky

I když se snažíte zuby čistit pečlivě, přece jen občas ještě v mezerách zubů něco zůstane. Proto je dobré si ještě přikoupit mezizubní kartáček. Ten vyčistí celý mezizubní prostor důkladně, ale nepoškodí přitom dáseň. Čištění s mezizubním kartáčkem je velmi jednoduché – pouhým jedním pohybem, dovnitř a ven, stačí jednou denně, nejlépe večer před spaním. Mezizubní kartáček se vyrábí v různých velikostech – tloušťkách, tu vhodnou pro vás určí dentální specialista. K mezizubním kartáčkům si můžete koupit pohodlný držák. Seznam všech mezizubních kartáčků najdete zde

Články k tématu Tvrdost zubního kartáčku a velikost mezizubního kartáčku

 • Alzheimerova nemoc nebrání prožívat lásku

  Alzheimerova nemoc nebrání prožívat lásku

  • Zdraví a prevence
  • Paměť

  Často v hovorech s přáteli nebo v rodině slýcháme věty typu: „Ten “Němec“ mi zase někam schoval brýle.“ Nebo „to je ta moje skleróza“. Jde o pouhé zhoršení paměti, nebo se jedná o nastupující nemoc?

 • Kdy používat repelenty?

  Kdy používat repelenty?

  • Zdraví a prevence

  Pokud chodíte v létě rádi do přírody, je dobré mít vždy u sebe repelent. Ten Vás ochrání před mnoha druhy obtížného hmyzu, který může pobyt venku velmi znepříjemňovat. Repelenty obsahují účinné látky, které odpuzují komáry, klíšťata, ovády a mušky.

 • Nočním spánkem ke zdravějšímu životu

  Nočním spánkem ke zdravějšímu životu

  • Zdraví a prevence
  • Paměť

  V dětských pokojích našich babiček visíval obrázek anděla strážného, jak se sklání nad spícím dítětem a chrání je. Moderní věda existenci tohoto ochránce potvrdila: jmenuje se melatonin. Jedná se o „spánkový“ hormon tvořící se ve žláze epifýze (šišince neboli nadvěsku mozkovém), a to téměř výhradně během tmavé části dne.