Clotrimazol AL 10 mg/g krém 20 g

Registrovaný léčivý přípravek

Clotrimazol AL 10 mg/g krém se používá k léčbě kožních a slizničních infekcí způsobených kvasinkami, plísněmi a některými bakteriemi u dospělých a dětí od 2 let.
Skladem na e-shopu
95

O produktu

50002833

Clotrimazol AL 10 mg/g krém se používá k léčbě infekcí způsobených houbovitými mikroorganismy, kvasinkami, plísněmi a některými bakteriemi. Jedná se o záněty zevních rodidel u žen, záněty žaludu pohlavního údu u mužů a plísňová onemocnění (dermatomykózy), vyskytující se nejčastěji v místech snadné zapářky, které se mohou projevovat zčervenáním, svěděním a někdy i olupováním kůže. Clotrimazol AL 10 mg/g krém mohou používat dospělí a děti od 2 let.


Dávkování

Při kožních kvasinkových infekcích se krém nanáší 2-3x denně na postižená místa v tenké vrstvě obvykle 1-4 týdny podle typu onemocnění. U zánětu zevních rodidel u ženy a zánětu žaludu pohlavního údu u muže se krém nanáší 2-3x denně na postižená místa v tenké vrstvě 1-2 týdny. Bez porady s lékařem nepoužívejte přípravek déle než 4 týdny.

Složení

Léčivou látkou je clotrimazolum 10 mg v 1 g krému.

Dalšími složkami jsou sorbitan-stearát, polysorbát 60, umělá vorvaňovina, cetylstearylalkohol, benzylalkohol, oktyldodekanol, čištěná voda.

Upozornění

Přípravek Clotrimazol AL 10 mg/g krém obsahuje cetylstearylalkohol, který může způsobit kožní reakce (např. kontaktní dermatitidu).

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK. 

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.