Doplněk stravy

DiaChrom nízkokalorické sladidlo 600 tablet

Značka: DIACHROM
4.9
  • Moderní nízkokalorické stolní sladidlo, jehož sladící složkou je aspartam. Skvěle poslouží k oslazení nápojů, cukroví, salátů atd.
249

Cena za 100 kusů: 42 Kč

O produktu: DiaChrom nízkokalorické sladidlo 600 tablet

50003601

Úvod

DiaChrom je moderní stolní sladidlo na bázi aspartamu obohacené o speciální biochemicky vysoce aktivní komplex (označovaný jako glukózotoleranční faktor, GTF). Jeho aktivní složkou je trojmocný chrom, který se podílí na zachování normální hladiny glukózy v krvi. Velkou předností tohoto sladidla je jeho chuť podobná cukru, jeho sladivost je téměř dvojnásobná, ale jeho kalorická hodnota velmi nízká (3,3 kJ/tabletu). Skvěle poslouží k oslazení studených i teplých nápojů, cukroví, pudinků, ovoce, k zavařování atd. 

Hlavní vlastnosti:

  • moderní sladidlo ve formě tablet
  • chuť podobná cukru
  • obsahuje chrom, který podporuje správnou hladinu glukózy v krvi

Dávkování

1 tableta má sladivost jedné velké kostky cukru (4,4 g), ale má 95,6 % nižší kalorickou hodnotu. Tablety jsou tvarově uzpůsobeny tak, že je lze pohodlně rozlomit a tím si každý konzument přizpůsobí sladkost svého oblíbeného nápoje přesně podle svých představ. 


Složení

Sladidlo E951: aspartam (11 %). Obsah chrómu: 1,5 µg/tab. Ministerstvo zdravotnictví omezuje vyhláškou příjem chrómu na 200 µg/den. Toto množství je obsaženo ve 133 tabletách. Přijatelný denní příjem (ADI) aspartamu je 40 mg/kg tělesné hmotnosti na den, což představuje pro člověka o hmotnosti 80 kg konzumaci maximálně 145 tablet DiaChromu za den.


Upozornění

Obsahuje zdroj fenylalaninu. Nevhodné pro nemocné fenylketonurií. Nevhodné pro osoby s nesnášenlivostí laktózy (alergen). Dětem podávat pouze po dohodě s lékařem. Není určeno jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí!


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.