Diclofenac

Diclofenac (česky diklofenak) je léčivá látka, která působí proti bolesti, tlumí zánět a přispívá ke zmírnění otoků. Diclofenac také snižuje horečku, k tomu účelu se však primárně nepoužívá (může maskovat projevy infekčního onemocnění). Látka diclofenac patří mezi nesteroidní protizánětlivé léky (NSA), podobně jako kyselina acetylsalicylová, ibuprofen, naproxen a další.

Seřadit podle
20 tablet
Ulevuje od bolesti a zmírňuje zánět u dospělých a dospívajících od 15 let.
50 tablet
Pomáhá při bolesti a zánětu u poúrazových stavů.

 

Diclofenac – tablety, gel nebo čípky

Diclofenac ve volném prodeji je dostupný jednak ve formě enterosolventních tablet (Diclofenac 25 mg), dále v gelu pro zevní použití a v čípcích. Tablety Diclofenac mohou užívat dospělí a dospívajících od 15 let. Diclofenac gel mohou užívat děti od 14 let a dospělí. Čípky s diclofenacem jsou určeny pro dospělé.

V jakých situacích Diclofenac pomůže?

  • Diclofenac tablety /25 mg v jedné tabletě/  pomáhají léčit bolestivé poúrazové stavy s projevy otoku a zánětu u dospělých a dospívajících. Na doporučení lékaře lze tablety Diclofenac 25 mg užívat při chronické i akutní artritidě včetně záchvatů dny, Bechtěrevově chorobě a dalších zánětlivých nebo degenerativních kloubních onemocnění postihujících páteř či při revmatismu měkkých tkání.
  • Diclofenac gel pomáhá od bolesti a tlumí zánět a otok při poranění šlach, vazů, svalů a kloubů způsobených např. podvrtnutím, vymknutím a pohmožděním. Je proto vhodnou volbou při léčbě sportovních poranění.
  • Diclofenac 100 mg čípky se používají se k léčbě poúrazových a pooperačních bolestí, bolestí zad, hlavy, zubů a menstruačních bolestí.

 

Dr.Maxnabízí ve svém portfoliu Diclofenac od dvou výrobců – je to Diclofenac AL (tablety, gel), a Diclofenac Dr.Müller Pharma (tablety, gel, čípky). Vybírejte Diclofenac z různých velikostí balení přesně podle svých potřeb.