DIOZEN

  (3)

Diozen je volně prodejný léčivý přípravek ve formě potahovaných tablet určený k posílení a zvýšení odolnosti cév. Oslabení cév je příčinou chronické žilní nedostatečnosti (pocity unavených těžkých nohou, otoky, křečové žíly) a při hemoroidech. Problémy tohoto typu trpí více než polovina populace. Týkají se i vás? Pak je na čase vyzkoušet lék Diozen.

Seřadit podle
 • DIOZEN 500 mg

  60 tablet
  K léčbě příznaků chronické žilní nedostatečnosti dolních končetin.
 • K léčbě příznaků chronické žilní nedostatečnosti dolních končetin a hemoroidů.
 • DIOZEN 500 mg

  120 tablet
  K léčbě příznaků chronické žilní nedostatečnosti dolních končetin.

  Co obsahuje Diozen?

  Lék Diozen 500 mg se vyrábí ve společnosti Zentiva. Účinnou látkou léku Diozen je diosmin, který patří mezi bioflavonoidy, což jsou látky obecně ceněné pro své výrazné antioxidační vlastnosti. V přírodě se diosmin nachází např. v citrusech. Lék Diozen patří do skupiny vazoprotektiv, tedy léků posilujících a ochraňujících cévy. Diozen podporuje zpětný návrat krve v cévním systému tím, že zvyšuje pevnost cévních stěn a snižuje jejich roztažitelnost. Rovněž omezuje tvorbu otoků a má protizánětlivé účinky.

  Jak se užívá Diozen - dávkování

  Tablety Diozen 500 mg se užívají při jídle a zapíjejí se tekutinou.

  • Při léčbě chronické žilní nedostatečnosti:  2 tablety 1x denně nebo 1 tableta 2x denně v poledne a večer při jídle.
  • Při hemoroidech: 2 tablety 3x denně při jídle po dobu prvních 4 dnů, poté 2 tablety 2x denně v poledne a večer při jídle po dobu následujících 3 dnů. Následně se užívají 2 tablety 1x denně nebo 1 tableta 2x denně v poledne a večer při jídle.

  Těžké nohy, křečové žíly nebo hemoroidy - problémy, které léčí Diozen!