Registrovaný léčivý přípravek

Dr. Max Diclofenac 10 mg/g gel 200 g

Značka: DR. MAX

Dr. Max Diclofenac gel ulevuje od bolesti a zmírňuje zánět a otok při poranění šlach, vazů, svalů a kloubů způsobených např. podvrtnutím, vymknutím a pohmožděním.

Velikost balení
349

O produktu: Dr. Max Diclofenac 10 mg/g gel 200 g

50140773

Úvod

Dr. Max Diclofenac gel je léčivý přípravek, který ulevuje od bolesti a tlumí zánět a otok při poranění šlach, vazů, svalů a kloubů způsobených např. podvrtnutím, vymknutím a pohmožděním. Gel je určen k zevnímu použití pro dospělé a dospívající od 14 let.


Dávkování

Gel naneste na postiženou oblast 3-4x denně a jemně vetřete. Potřebné množství závisí na velikosti bolestivého místa. Doporučuje se nanést 2-4 g tohoto léčivého přípravku (množství odpovídající velikosti třešně až vlašského ořechu), což je množství dostatečné k ošetření plochy o velikosti 400 až 800 cm2 (odpovídá např. ploše 20x20 cm až 20x40 cm). Po nanesení gelu je nutné si umýt ruce, pokud nejsou ošetřovaným místem. Bez porady s lékařem nepoužívejte přípravek déle než 2 týdny. U dospívajících od 14 let může být přípravek používán pouze 7 dnů.


Složení

Léčivou látkou je diclofenacum natricum (1 g gelu obsahuje diclofenacum natricum 10 mg).

Pomocnými látkami jsou triacylglyceroly se středním řetězcem, propylenglykol (E 1520), karbomery, methylparaben (E 218), propylparaben (E 216), hydroxid sodný (E 524), hyetelosa, čištěná voda.


Upozornění

Pouze k vnějšímu použití. Vyvarujte se kontaktu přípravku s očima nebo sliznicemi. Nepřekrývejte léčené místo okluzivním (voděodolným nebo neprodyšným) obvazem nebo náplastí. Nenanášejte přípravek na poraněnou kůži nebo kůži postiženou vyrážkou nebo ekzémem. Při používání přípravku se vyhýbejte přímému slunečnímu záření včetně solária. Dodržujte dávkování a nepřekračujte maximální délku léčby. Nepoužívejte u dětí a dospívajících do 14 let. Dr. Max Diclofenac gel obsahuje 90 mg propylenglykolu v jednom gramu gelu. Zároveň obsahuje methylparaben (E218) a propylparaben (E216), které mohou způsobit alergické reakce (pravděpodobně zpožděné).

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.