Erdomed

  (1)

Erdomed je lék pro usnadnění vykašlávání při vlhkém produktivního kašli, který provází akutní i chronická onemocnění horních a dolních dýchacích cest. Erdomed 225 mg ve formě granulí pro přípravu nápoje s pomerančovou příchutí je dostupný bez předpisu, ve formě tablet nebo prášku k přípravě roztoku je dostupný pouze na lékařský předpis.

Seřadit podle
 • Erdomed 225 mg

  20 sáčků
  Usnadňuje vykašlávání a zlepšuje rozpouštění hlenů.

  Erdomed bez receptu (225 mg, granule v sáčcích) je určen k léčbě kašle při běžných akutních onemocněních horních cest dýchacích, jako je zánět průdušek, rýma, záněty dutin nebo zánět hltanu a hrtanu. Erdomed se v rámci samoléčby neužívá déle než 7 dní – přesně na tak dlouho vydrží u dospělých jedno balení. Pokud se kašel do této doby nezlepší, je třeba vyhledat lékaře.

  Co obsahuje Erdomed?

  Erdomed obsahuje účinnou léčivou látku erdostein, která působí mukolyticky, to znamená, že ředí hled, snižuje jeho elasticitu a viskozitu, což usnadňuje vykašlávání. V případě této účinné látky je však třeba zmínit i další výhody. Kromě mukolytického účinku erdostein také snižuje schopnost bakterií ulpívat na sliznici dýchacích cest, a tím přispívá ke snížení rizika  druhotné bakteriální infekce při běžném virovém onemocnění. U erdosteinu byly prokázány také protizánětlivé účinky. Používá se rovněž jako pomocný lék při léčbě antibiotiky, zvyšuje totiž účinnost některých z nich (amoxicilin, klaritromycin).

  Je Erdomed vhodný pro děti?

  Erdomed 225 mg granule je určen pro dospělé a děti od 12 let (s tělesnou hmotností vyšší než 30 kg). Dospělí užívají Erdomed 225 granule 3x denně, děti a dospívající 2x denně.

  Jak se Erdomed užívá? 

  Erdomed 225 mg jsou granule s pomerančovou příchutí určené k přípravě nápoje. Obsah sáčku se rozmíchá v přibližně 120 ml vody (polovina obsahu běžné sklenice) pokojové teploty. Vzhledem k tomu, že Erdomed podporuje vykašlávání, není vhodné jej užívat těsně před spaním. Erdomed nekombinujte s žádnými dalšími léky na podporu vykašlávání.