Registrovaný léčivý přípravek

Espumisan 100 mg/ml kapky 50 ml

Značka: ESPUMISAN
  • Espumisan kapky se užívají k léčbě příznaků zažívacích obtíží způsobených plyny, jako je nadýmání a pocit plynatosti u dospělých, dětí i kojenců.
259

O produktu: Espumisan 100 mg/ml kapky 50 ml

50119223

Úvod

Espumisan kapky se užívají k léčbě příznaků zažívacích obtíží způsobených plyny, jako je nadýmání (meteorismus), plynatost a pocit plnosti. Espumisan působí v trávicím traktu jako protipěnivý prostředek. Účinná látka snižuje povrchové napětí plynových bublinek obsažených v potravě a na sliznici zažívacího traktu. Espumisan kapky jsou určeny pro všechny věkové kategorie.

Jaké jsou příznaky nadýmání?

  • nadměrný odchod plynů, kručení ve střevech
  • bolest, napětí a nafouknutí břicha (hromadění plynů)
  • méně často až bušení srdce a zvýšený krevní tlak (tlakem na bránici)

Dávkování

Dospělí a dospívající užívají 20 kapek 3-5x denně. Děti od 6 do 14 let užívají 10-20 kapek 3-5x denně. Dětem od 1 roku do 6 let podávejte 10 kapek 3-5x denně. Užívejte s jídlem, po jídle a nebo před spaním. Kojencům přidejte 5-10 kapek do každé lahvičky s kojeneckou výživou nebo podejte malou lžičkou bezprostředně před každým kojením. Délka léčby se řídí průběhem obtíží. Bez porady s lékařem neužívejte přípravek déle než 2 týdny.


Složení

Léčivou látkou je simeticonum 100 mg v 1 ml perorální emulze.

Pomocnými látkami jsou makrogol-stearát, glycerol-monostearát 40-55, kyselina sorbová (E200), hydroxid sodný (k úpravě pH) (E524), chlorid sodný, karbomery, dihydrát natrium-citrátu (E331), sukralosa (E955), čištěná voda.


Upozornění

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.