Exoderil kožní roztok 10 ml

Registrovaný léčivý přípravek

Značka: EXODERIL
Exoderil kožní roztok se používá k léčbě plísňových onemocnění kůže, kožních záhybů, nehtů a mykóz ve vlasaté části hlavy u dospělých i dětí.
Skladem na e-shopu
nebo okamžitě k rezervaci ve 0 lékáren
165

O produktu

50006005

Exoderil® kožní roztok je účinný antimykotický přípravek na léčbu kožní a nehtové plísně. Používá se k léčbě plísňových onemocnění kůže, meziprstí, nehtů, k léčbě onemocnění kůže způsobené kvasinkami, k léčbě pityriasis versicolor. Dále při zánětlivých kožních plísňových onemocněních se svěděním i bez svědění. Přípravek Exoderil je vhodný pro dospělé i děti. Rychle uleví od svědění, potlačí zarudnutí a působí také antibakteriálně proti některým bakteriím, které mohou vyvolat druhotnou infekci. Kožní roztok Exoderil® se díky kapátku snadno aplikuje i na hůře dostupná místa a především na postižené nehty, neboť se dobře nanáší na nehtovou ploténku a její okolí.

Exoderil krém 15 g10

Běžné příznaky mykóz

  • Mykózy kůže se obvykle projevují zčervenáním, svěděním, někdy i olupováním kůže s nepříjemným zápachem, případně bolestivými prasklinkami kůže.
  • Mykóza nehtů (uvnitř nebo pod nehtem) se pozná podle změny tvaru, barvy a struktury nehtu. Nehet zesílí, ztratí lesk a zkroutí se. Infekce se může rozšířit i na okolní nehty a kůži. V tomto případě doporučujeme používat přípravek ve formě roztoku.

Exoderil krém 15 g8

Mykózy pokožky či nehtů nás mohou potkat celoročně. Vyskytují se především v místech zvýšeného výskytu vlhkosti, jako jsou kožní záhyby, mezi prsty a v podstatě kdekoli na těle. Ať už se projevují nepříjemným svěděním, zarudnutím, či změnami struktury a/nebo barvy nehtu, je třeba proti nim včas zasáhnout. Používejte proti plísním Exoderil® kožní roztok s trojím účinkem!

Exoderil krém 15 g9


Dávkování

Roztok se používá 1x denně na postižené místo kůže. Při plísňové infekci nehtů se doporučuje používat 2x denně. Mykotické onemocnění má často tendenci se vrátit, proto je vhodné pokračovat v léčbě alespoň další dva týdny po vymizení příznaků či obtíží pro zabránění návratu infekce. Celková délka léčby závisí na rozsahu, lokalizaci a charakteru onemocnění, ale obvykle trvá 2-4 týdny. Bez porady s lékařem nepoužívejte přípravek déle než 4 týdny.

Složení

Léčivou látkou je naftifini hydrochloridum 10 mg v 1 ml roztoku.

Pomocnými látkami jsou propylenglykol, bezvodý ethanol, čištěná voda.

Upozornění

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.