Registrovaný léčivý přípravek

Flector 10 mg/g gel 100 g

Značka: FLECTOR

Flector gel se používá k místní krátkodobé léčbě bolesti u akutních poranění a poúrazových stavů pohybového ústrojí u dospělých a dospívajících od 14 let.

199
Doprava zdarma při nákupu nad 399 Kč. Platné do 23.6.2024.

O produktu: Flector 10 mg/g gel 100 g

50144710

Úvod

Flector gel působí protizánětlivě, snižuje tvorbu otoků a zmírňuje bolest. Přípravek Flector gel je určen u dospělých k místní léčbě poúrazových stavů pohybového aparátu, jako je pohmoždění kloubů a svalů. Dospívající od 14 let mohou gel používat ke krátkodobé úlevě od bolesti při akutních poraněních, jako je natažení svalu, podvrtnutí nebo pohmoždění po tupém poranění (úrazy utrpěné při sportu).


Dávkování

Dospělí (včetně starších pacientů nad 65 let) a dospívající od 14 let nanáší gel na postižené místo 3-4x denně v množství 2-4 g. Gel vetřete pomocí lehké masáže do pokožky v místě postižení. Po nanesení si umyjte ruce, pokud ošetřovaná místa nejsou právě na rukách. Doba léčby závisí na druhu obtíží a reakci na léčbu. Pokud nedojde k ústupu obtíží do 7 dnů nebo se obtíže zhoršují, poraďte se s lékařem. Doba léčby po poranění měkkých tkání by neměla být delší než 14 dní (7 dní u dospívajících od 14 let).


Složení

Léčivou látkou je diclofenacum epolaminum 12,92 mg, což odpovídá diclofenacum natricum 10 mg v 1 g gelu. Pomocnými látkami jsou makrogol-400-monostearát, makrogol 300, cetylstearylethylhexanoát, kyselina polyakrylová, isopropylalkohol, parfém, trolamin, čištěná voda.


Upozornění

Přípravek obsahuje alergenní vonné látky, které mohou způsobit alergické reakce. Neaplikujte na porušenou kůži, otevřené rány a na sliznice. Vyvarujte se nadměrného vystavování slunečnímu záření.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.