Generica Fluidex 20 šumivých tablet

Doplněk stravy

Značka: GENERICA
Generica Fluidex je perorální rehydratační terapie vhodná při ztrátě vody a elektrolytů následkem průjmu nebo nadměrné fyzické zátěže.
119

Cena za 1 kus: 6 Kč

O produktu: Generica Fluidex 20 šumivých tablet

50032275

Doplněk stravy s obsahem minerálů a glukózy na přípravu perorálního nápoje, který je vhodný při ztrátě vody a elektrolytů. Roztok, který vznikne po rozpuštění jedné tablety ve 150 ml pitné vody je hypotonický (228 mmol / l) a obsahuje 60 mmol / l sodíku (Na +). Část tělesné vody ztratíme přirozenou cestou: močí, pocením a dýcháním. Když výdej vody převýší její příjem, tělo se dostane do negativní vodní bilance. Deficit vody je doprovázen úbytkem solí v organismu. Nedostatečný příjem vody je častý např. u starých lidí, kteří mají snížený pocit žízně, u imobilních pacientů a u dětí. V případě, že dochází k nadměrným ztrátám vody z různých příčin, je třeba dodat organismu ztracenou vodu spolu s anorganickými solemi.

Hlavní vlastnosti:

  • šumivé tablety na přípravu rehydratačního nápoje
  • nehrozí předávkování přípravkem
  • neobsahují aroma, barviva, umělá sladidla ani jiná ochucovadla

Dávkování

U dospělých je 150 – 300 ml roztoku (1 šumivá tableta na 150 ml pitné vody, resp. 2 šumivé tablety na 300 ml pitné vody) při zvýšené ztrátě tekutin organismem. U dětí od tří let se používají poloviční množství, výlučně pod dohledem ošetřujícího lékaře. Jedna šumivá tableta obsahuje 2,3 g glukózy (hmotnost cca ½ kostky cukru). Nedopitý roztok může být uchováván v chladničce (cca +4 ° C) jeden den. Nápoj se nesmí používat jako náhrada běžného příjmu tekutin.

Složení

Molární složení roztoku:

natrium (Na+)                 60 mmol/l

kalium (K+)                    20 mmol/l

chloridum (Cl)               44 mmol/l

citratum                         20 mmol/l

glucosum                       84 mmol/l

celkem                          228 mmol/l

Kompletní složení: bezvodá glukóza, regulátory kyselosti: kyselina citrónová, hydrogenuhličitan sodný; chlorid draselný, chlorid sodný, nosič: polyetylenglykol.

Upozornění

Není vhodné jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí!

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.