Fortini Compact Pro děti s vlákninou Jahoda 4x125 ml

Potravina pro zvláštní lékařské účely

Značka: FORTINI
Fortini pro děti s vlákninou je nutričně kompletní tekutá výživa pro děti od 1 roku. Je vhodná pro řízenou dietu při podvýživě související s nemocí či poruchami růstu.
Skladem na e-shopu
375

Cena za 100 ml: 75 Kč

FKSP
Produkt lze uhradit kartou FKSP Edenred card

O produktu

50118377

Fortini pro děti s vlákninou je nutričně kompletní tekutá výživa pro děti od 1 roku, která je vhodná pro řízenou dietní výživu při podvýživě související s nemocí a poruchami růstu. Má vysoký obsah energie a bílkovin, obsahuje rozpustnou i nerozpustnou vlákninu. Naopak neobsahuje lepek a má pouze zanedbatelný obsah laktózy. Nápoj je určený k přímé spotřebě, nejlépe chutná vychlazený.

Fortini Multi Fibre pro děti je zvlášť vhodný pro pacienty:

  • při akutním nebo chronickém onemocnění, kdy dítě nepřijímá po dobu 5 dní více jak ¼ své běžné denní dávky stravy
  • při poruchách příjmu potravy spojených s nemocí (zvracení více jak 3x za den, průjmy 5x a vícekrát za den, neadekvátní příjem stravy pro bolest)
  • při aftózní stomatitidě
  • po dlouhé/opakované léčbě antibiotiky (angína, chřipka…)
  • při nechutenství nebo neprospívání (při poruchách růstu)
  • při vysokých horečkách či infekci
  • před a po operaci (období rekonvalescence)
  • s neurologickým onemocněním, s cystickou fibrózou, s nádorovým onemocněním
  • s celiakií

Dávkování

Potravina pro zvláštní lékařské účely. Dávkování vždy určí lékař nebo pracovník kvalifikovaný v oblasti klinické výživy. Vhodné jako jediný zdroj výživy pro děti od 1 roku věku. Kvůli obsahu vlákniny je při užití více než 4 lahviček denně nutná zvýšená opatrnost u mladších dětí. Dodržujte pečlivě pitný režim.

Složení

Voda, glukózový sirup, rostlinné oleje (řepkový, slunečnicový), bílkovina z kravského mléka, vláknina (inulin, oligofruktóza, arabská guma, sójové polysacharidy, celulóza, rezistentní škrob), sacharóza, emulgátor (sójový lecitin), citronan draselný, hydrogenfosforečnan didraselný, přírodní aroma, hydrogenfosforečnan hořečnatý, chlorid sodný, citronan sodný, fosforečnan vápenatý, cholin chlorid, L-askorbát sodný, hydroxid draselný, taurin, mléčnan železnatý, beta-karoten, síran zinečnatý, Lkarnitin, glukonan měďnatý, nikotinamid, D-pantothenát vápenatý, DL-alfa-tokoferyl-acetát, thiamin hydrochlorid, síran manganatý, riboflavin, pyridoxin hydrochlorid, fluorid sodný, retinyl-acetát, kyselina pteroylmonoglutamová, chlorid chromitý, jodid draselný, molybdenan sodný, seleničitan sodný, D-biotin, cholekalciferol, fytomenadion, kyanokobalamin.

Použití

Před použitím dobře protřepejte. Určeno k přímému použití, nejlépe chutná vychlazené. Po otevření uchovávejte v uzavřené lahvičce v chladničce max. po dobu 24 hodin. Při podávání přímo z lahvičky nedopitou výživu zlikvidujte.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.