Fresubin 2 kcal Créme Lesní jahoda 4x125 g

Potravina pro zvláštní lékařské účely

Značka: FRESUBIN
Fresubin 2 kcal Créme je kompletní krémová výživa na lžičku pro pacienty, kteří trpí nedostatečným příjmem energie a bílkovin nebo s omezeným přijmem tekutin.

Produkt ještě není dostupný Tento produkt je vyprodaný a neznáme přesný termín jeho dodání na sklad

175

Cena za 1 kg: 350 Kč

FKSP
Produkt lze uhradit kartou FKSP Edenred card

O produktu

50081693

Fresubin je kompletní vysokokalorická (2 kcal/g) výživa ve formě krému pro pacienty trpící nedostatečným příjmem energie a proteinů nebo s omezeným příjmem tekutin a problémy s polykáním. Lze použít jako doplnění nebo úplnou náhradu stravy při malnutrici a nechutenství z různých příčin (bolest, nemoc) nebo při nedostatečném příjmu potravy. Je zejména vhodný jako alternativa pro pacienty, kteří z jakéhokoli důvodu nechtějí pít nutriční nápoje. Krémová konzistence se snadno polyká a zabraňuje vdechnutí, což se hodí zejména u pacientů s dysfágií. Krém má nízký obsah laktózy, neobsahuje vlákninu ani lepek.

Hlavní vlastnosti:

  • vysokokalorická krémová výživa na lžičku
  • nutričně kompletní, lze použít jako doplnění nebo úplnou náhradu stravy
  • obsahuje všechny živiny v optimálním poměru
  • lahodný krém s nízkým obsahem laktózy
  • neobsahuje vlákninu ani lepek 

Fresubin je obzvlášť vhodný pro pacienty:

  • kteří z různých příčin trpí nedostatečnou výživou (např. senioři)
  • problémy s polykáním, disfágií
  • při nechutenství z různých příčin (bolest, nemoc)

Dávkování

Musí být stanoveno zdravotnickým odborníkem dle potřeb pacienta. Jako doplněk běžné stravy užívejte 3-4 kelímky (750-1000 kcal) denně. K celkové výživě užívejte 7-8 kelímků (1750-2000 kcal) denně. Zajistěte dostatečný příjem tekutin. Užívejte nejméně po dobu 2 týdnů.

Složení

Voda, sacharóza, mléčná bílkovina, glukózový sirup, rostlinné oleje (slunečnicový olej, řepkový olej), kukuřičný škrob, maltodextrin, aroma, zahušťovadla (E 1442, E 407), citrát draselný, emulgátory (E 471, sójový lecitin), prášek z červené řepy, regulátor kyselosti (E 501), vit. C, citrát sodný, chlorid sodný, oxid hořečnatý, difosforečnan železitý, síran zinečnatý, niacin, kys. pantothenová, chlorid manganatý, vit. E, síran měďnatý, vit. B2, vit. B6, fluorid sodný, vit. B1, ß-karoten, vit. A, kys. listová, chlorid chromitý, molybdenan, jodid draselný, seleničitan sodný, vit. K1, biotin, vit. D3, vit. B12.

Použití

Před použitím promíchejte. Jezte po malých lžičkách mezi hlavními jídly jako svačinu nebo před spaním jako druhou večeři. Nejlépe chutná vychlazený, ale lze ho podávat i při pokojové teplotě. Spojte konzumaci s oblíbenou činností - např. se čtením novin či sledováním oblíbeného pořadu.

Upozornění

Potravina pro zvláštní lékařské účely. Uchovávejte při pokojové teplotě. Otevřené kelímky mohou být uchovávány v chladničce až 24 hodin. Podávat pod lékařským dohledem. Dávkování musí být stanoveno vždy zdravotnickým odborníkem dle potřeb pacienta! Vhodné i jako jediný zdroj výživy. Není vhodné pro děti mladší 3 let. Podávat opatrně dětem mladším 6 let. Nevhodné pro pacienty s galaktosémií. 

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.