Fresubin 2 kcal DRINK Cappuccino 4x200 ml

Potravina pro zvláštní lékařské účely

Značka: FRESUBIN
Fresubin 2 kcal DRINK je kompletní tekutá výživa pro pacienty, kteří trpí nedostatečným příjmem energie a bílkovin nebo s omezeným přijmem tekutin.
Skladem na e-shopu
229

Cena za 1 litr: 286 Kč

FKSP
Produkt lze uhradit kartou FKSP Edenred card

O produktu

50067077

Fresubin je kompletní vysokokalorická (2 kcal/ml) tekutá výživa pro pacienty trpící nedostatečným příjmem energie a proteinů nebo s omezeným příjmem tekutin. Lze použít jako doplnění nebo úplnou náhradu stravy při malnutrici a nechutenství z různých příčin (bolest, nemoc) nebo při nedostatečném příjmu potravy. Je zejména vhodný pro výživu seniorů, jelikož dostatečná výživa ve vyšším věku je důležitá pro zachování zdraví, vitality a soběstačnosti. Nápoj má nízký obsah laktózy, neobsahuje vlákninu ani lepek.

Hlavní vlastnosti:

  • vysokokalorická tekutá výživa
  • nutričně kompletní, lze použít jako doplnění nebo úplnou náhradu stravy
  • obsahuje všechny živiny v optimálním poměru
  • nízký obsah laktózy
  • neobsahuje vlákninu ani lepek 

Fresubin je obzvlášť vhodný pro pacienty:

  • kteří z různých příčin trpí nedostatečnou výživou (např. senioři)
  • před a po chirurgickém zákroku
  • po úrazech
  • při nechutenství z různých příčin
  • s nádorovým onemocněním

Dávkování

Musí být stanoveno zdravotnickým odborníkem dle potřeb pacienta. Jako doplněk běžné stravy užívejte 2-3 lahvičky denně (400-800 kcal). K celkové výživě užívejte 4-5 lahviček denně (1600-2000 kcal). Pokud se používá k celkové výživě, zvažte vysoký obsah bílkovin. Užívejte nejméně po dobu 2 týdnů.

Složení

Voda, glukózový sirup, mléčné bílkoviny, rostlinné oleje (slunečnicový olej, řepkový olej), sacharóza, ochucovadla, maltodextrin, citrát draselný, emulgátory (E 471, sojové lecithiny), uhličitan draselný, chlorid sodný, regulátor kyselosti (E 507), uhličitan sodný, vit. C, oxid hořečnatý, difosforečnan železitý, niacin, síran zinečnatý, chlorid manganatý, kys. pantothenová, vit. E, síran měďnatý, vit. B2, vit. B6, fluorid sodný, vit. B1, ß-karoten, vit. A, kys. listová, chlorid chromitý, molybdenan sodný, jodid draselný, seleničitan sodný, vit. K1, biotin, vit. D3, vit. B12.

Použití

Před použitím protřepejte. Pijte po malých doušcích mezi hlavními jídly jako svačinu nebo před spaním jako druhou večeři. Nejlépe chutná vychlazený, ale lze ho podávat i při pokojové teplotě nebo ohřát (maximálně na 50° Celsia). Spojte popíjení s oblíbenou činností - např. se čtením novin či sledováním oblíbeného pořadu.

Upozornění

Potravina pro zvláštní lékařské účely. Uchovávejte při pokojové teplotě. Otevřená balení mohou být uchovávána v chladničce až 24 hodin. Podávat pod lékařským dohledem. Dávkování musí být stanoveno vždy zdravotnickým odborníkem dle potřeb pacienta! Vhodné i jako jediný zdroj výživy. Není vhodné pro děti mladší 3 let. Podávat opatrně dětem mladším 6 let. Nevhodné pro pacienty s galaktosémií. 

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.