Guajacuran 200 mg 30 tablet

Registrovaný léčivý přípravek

Značka: GUAJACURAN
Léčivý přípravek pomáhající při úzkosti. Snižuje duševní a emoční napětí, má slabé zklidňující účinky a usnadňuje vykašlávání u dospělých a dětí od 6 let.
Skladem na e-shopu
nebo okamžitě k rezervaci ve 0 lékáren
149

O produktu

50007602

Guajacuran pomáhá snížit psychické a emoční napětí s pocitem úzkosti, má slabé zklidňující účinky a usnadňuje vykašlávání. Ve vyšších dávkách tlumí křeče a napětí kosterního svalstva. Guajacuran se používá u dětí starších 6 let a u dospělých při duševním napětí, úzkosti, trémě, nervozitě před menstruací a při bolestech hlavy podmíněných duševním napětím a zvýšeným napětím šíjových svalů.


Dávkování

Dospělí užívají 3x denně 1 tabletu, výjimečně 2-5x denně 2 tablety s odstupem nejméně 4 hodiny. Maximální denní dávka je 12 tablet. Dětem ve věku 6-12 let se podává 1 tableta 1-2x denně, dětem ve věku 12-15 let 1 tableta 2x denně. Ke zklidnění při trémě a stavech úzkosti stačí jednorázově užít 1 tabletu 25-30 minut před veřejným vystoupením. Pokud potíže neustupují do 3 dnů, poraďte se o dalším užívání s lékařem.

 

Složení

Účinná látka je Guaifenesinum 200 mg v 1 tabletě.

Pomocné látky jsou laktóza, kukuřičný škrob, sacharóza, mastek, sodná sůl karboxymethylškrobu, želatina, tristearan hlinitý, koloidní bezvodý oxid křemičitý, glycerol, oxid titaničitý, sodná sůl karmelosy, smaragdová zeleň, bílý a karnaubský vosk, arabská klovatina.

 

Upozornění

Přípravek není vhodné užívat v těhotenství a při kojení. Přípravek není vhodný pro děti mladší než 6 let. Během léčby není vhodné pít alkoholické nápoje. Guajacuran může nepříznivě ovlivnit činnost vyžadující zvýšenou pozornost, motorickou koordinaci a rychlé rozhodování (např. řízení motorových vozidel, ovládání strojů, práce ve výškách apod.).

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.