Registrovaný léčivý přípravek

Halicar mast 25 g

  • Halicar se používá na ekzémy alergického původu, k doléčování a podpůrné léčbě atopických ekzémů a neurodermitid.
179

O produktu: Halicar mast 25 g

50045547

Úvod

Halicar je rostlinný léčivý přípravek určený ke kožnímu podání. Léčivou látkou je základní homeopatická tinktura připravená z čerstvých nadzemních částí druhu Cardiospermum halicacabum L. (srdcovnice nadmutá), která má regenerační a protizánětlivý účinek. Halicar se používá na ekzémy alergického původu, k doléčování a podpůrné léčbě atopických ekzémů a neurodermitid (svědivá kožní onemocnění). Pokud se do 7 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.


Dávkování

Doporučené dávkování: Mast se nanáší v tenké vrstvě 2 až 3krát denně (podle potřeby častěji) na postižená místa na pokožce a lehce se vmasíruje. Po zmírnění potíží je možno mast používat méně často. Použití u dětí: Přípravek může být používán i u batolat a dětí. Pokud se do 7 dnů příznaky onemocnění nezlepší nebo se zhorší, poraďte se s lékařem. Bez porady s lékařem přípravek používejte nejdéle 4 týdny.


Složení

Léčivou látkou je: Cardiospermum halicacabum tinctura basica a.u.h. 10,0 g ve 100 g masti. Pomocnými látkami jsou: Emulgující cetylstearylalkohol (typ A), bílá vazelína, oktyldodekanol, čištěná voda, benzylalkohol, tekutý parafin.


Upozornění

Jestliže jste alergický(á) na srdcovnici nadmutou (Cardiospermum halicacabum) nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.