Ibalgin

  (11)
Ibalgin

Ibalgin® 400 mg pomáhá při léčbě mírných až středně silných bolestí různého původu. Ibalgin® 400 mg má protizánětlivý účinek a snižuje horečku. Právě kombinace účinku proti bolesti, zánětu a horečce se využívá při akutních zánětech horních cest dýchacích. Ibalgin® je tradiční česká značka od společnosti Sanofi.


Růžový Ibalgin je jen jeden


Na co je Ibalgin®?

Ibalgin® 400 mg můžete využít pro úlevu při:

 • bolestech kloubů a svalů
 • migréně a bolestech hlavy
 • bolestech po chirurgických zákrocích
 • bolestech zubů 
 • bolestivé menstruaci

Jeden Ibalgin® na různé bolesti

Volně prodejné léky značky Ibalgin® nabízí pestrou škálu přípravků:

Ibalgin pomůže ulevit od různých druhů bolestí kojencům, dětem i dospělým.


Ikonické produkty Ibalgin

Jak Ibalgin® působí?

Všechny volně prodejné léčivé přípravky značky Ibalgin® obsahují léčivou látku ibuprofen, která patří do skupiny tzv. nesteroidních protizánětlivých léčiv. Léčiva z této skupiny se používají při léčbě bolesti, k tlumení zánětu a snižování horečky. Ibuprofen zabraňuje tvorbě tkáňových působků, tzv. prostaglandinů, které se uvolňují v místě poškození tkáně a jsou odpovědné za vznik bolesti, zánětu i horečky.

Mohu kombinovat jednotlivé typy Ibalginu mezi sebou?

Při silných bolestech zad, svalů nebo kloubů lze po poradě s lékařem kombinovat tablety Ibalgin® 400 mg s přípravky Ibalgin® gel, Ibalgin® krém nebo Ibalgin® Duo Effect. Před použitím přípravků Ibalgin® čtěte pečlivě příbalovou informaci!

Mohu užívat Ibalgin® v těhotenství nebo při kojení?

Těhotné ženy mohou užívat všechny přípravky řady Ibalgin® pouze  na výslovné doporučení lékaře, a to jen v 1. a 2. trimestru těhotenství.

Kojící ženy mohou na doporučení lékaře krátkodobě užívat Ibalgin® 200, Ibalgin® 400, Ibalgin® gel, Ibalgin® krém a Ibalgin® Duo Effect.


Na jaké bolesti Ibalgin® pomáhá?

Ibalgin na bolest hlavy

Bolest hlavy patří mezi nejčastější neurologická onemocnění. Dle mezinárodní klasifikace se dělí na primární a sekundární. Primární bolesti hlavy jsou takové, které nejsou důsledkem již prokázaného onemocnění. Sekundární jsou vyvolány určitou strukturální poruchou nebo organickým onemocněním hlavy, např. bolesti hlavy na podkladě onemocnění krční páteře, cévních onemocnění mozku, poúrazové bolesti hlavy atd.

Ibalgin na bolest zad

Bolesti zad jsou jednou z nejčastějších příčin omezení pracovní schopnosti a fyzické aktivity člověka. Důvody je třeba hledat především v současném životním stylu, který se pojí s jednostranným dlouhodobým přetěžováním, sedavou prací a minimem pohybu.

Ibalgin na bolesti svalů

Bolest svalů vzniká z různých důvodů, a podle toho se také liší léčba. Tím nejčastějším je nadměrná nebo nerovnoměrná fyzická námaha.

Ibalgin na bolesti kloubů

Bolesti kloubů postihují nejen seniory, ale i mladší generace. Mohou být příznakem řady nemocí. Pro stanovení způsobu léčby je proto klíčové rozeznat základní onemocnění. Bolest kloubů se může objevit i za plného zdraví a mívá rychlý nástup. Další variantou je pozvolný nástup a postupné zesilování bolesti během týdnů až měsíců.

Ibalgin na menstruační bolesti

Bolestivá menstruace se projevuje bolestmi v podbřišku a oblasti beder, nevolností, zvracením a průjmy. K těmto potížím dochází většinou těsně před nástupem menstruace či v první den a mizí obvykle za dva až tři dny.

Bolest zubů je těžko snášená právě proto, že v hlavě je bohatá síť nervových zakončení, a bolest je tak vnímána velmi intenzivně. Léčbu navíc není radno zanedbávat. Neléčená příčina akutní bolesti zubů může přejít do chronického stavu, který je hůře léčitelný. Základem úspěšné léčby bolesti zubů by proto vždy mělo být zjištění příčin jejího vzniku.


Ibalgin® Plus – dvojí silou proti bolesti hlavy

Bolest hlavy trápí lidstvo od nepaměti, avšak v současnosti se označuje jako nemoc 21. století. Negativně ovlivňuje kvalitu života: zhoršuje kognitivní schopnosti a zamlžuje jasné myšlení. Většinou se jedná o bolest hlavy způsobenou nadužíváním digitálních technologií, stresem a nedostatečným spánkem.

Pokud trpíte bolestí hlavy, pak je vhodné využít Ibalgin® Plus a zároveň upravit životosprávu, abyste bolestem hlavy dlouhodobě předcházeli.

Ibalgin® Plus je unikátní kombinace dvou účinných látek – ibuprofenu a kofeinu. Ibuprofen patří mezi nejpoužívanější léky proti bolesti na světě. Kofein zesiluje působení ibuprofenu a velmi účinně posiluje celkový analgetický účinek. Navíc zlepšuje schopnost se soustředit, přemýšlet a rychle reagovat. Díky spojení ibuprofenu a kofeinu Ibalgin® Plus přináší rychlejší a silnější úlevu od bolesti hlavy.
Seřadit podle
 • Zmírňuje bolest a zánět, tlumí horečku provázející nemoci z nachlazení.
 • Ibalgin Rapidcaps 400 mg

  30 měkkých tobolek
  K léčbě akutní bolesti různého původu a ke snížení horečky.
 • Ibalgin Baby 20 mg/ml

  suspenze 100 ml
  Zmírňuje bolest a zánět, tlumí horečku u dětí od 3 měsíců.
 • Potlačuje bolest, zmírňuje zánět a otok u poúrazových stavů.
 • Ulevuje od bolesti hlavy, zubů, zad, bolesti při menstruaci a snižuje horečku.
 • Ibalgin 50 mg/g

  krém 100 g
  Potlačuje bolest, zmírňuje zánět a otok u poúrazových stavů pohybového aparátu.
 • Pomáhá ulevit od bolestí hlavy nebo zubů.
 • Potlačuje bolest, zmírňuje zánět a otok u poúrazových stavů.
 • Ibalgin Rapidcaps 400 mg

  20 měkkých tobolek
  K léčbě akutní bolesti různého původu a ke snížení horečky.
 • Potlačuje bolest, mírní zánět a otok, urychluje vstřebání krevních výronů.
 • Ibalgin 400 mg

  100 tablet
  Zmírňuje bolest a zánět různého původu a zároveň tlumí horečku.

Upozornění

Ibalgin® 400 mg, Ibalgin® Rapidcaps 400 mg měkké tobolky, Ibalgin® Rapidcaps 200 mg měkké tobolky, Ibalgin® 200 mg, Ibalgin® baby a Ibalgin® Junior 40 mg/ml jsou léky k vnitřnímu užití. Obsahují ibuprofen. Ibalgin® Rapid je lék k vnitřnímu užití. Obsahuje ibuprofen lysinát. Ibalgin® gel a Ibalgin® krém jsou léky k vnějšímu použití. Obsahují ibuprofen. Ibalgin® Duo Effect je lék k vnějšímu použití. Ibalgin® Plus a Migralgin® jsou léky k vnitřnímu užití. Ibolex® 200 mg potahované tablety je lék k vnitřnímu užití. Obsahuje dexibuprofenum. Výše uvedené léky jsou volně prodejné.
Pozorně čtěte příbalovou informaci a poraďte se s lékařem nebo lékárníkem.

MAT-CZ-2200273 – 1.0 – 03/2022