Menstruační kalíšky

  (29)
Seřadit podle
 • Satisfyer Feel Confident

  menstruační kalíšky 2 ks fialové
  Opakovaně použitelné menstruační kalíšky z vysoce kvalitního silikonu.
 • YUUKI Menstruační kalíšek Soft Large

  set 1 ks + dezinfekční krabička
  5.0
  (1)
  Bezpečně nahradí menstruační vložky. Pohodlné použití bez omezení pohybu.
 • Satisfyer Feel Good

  menstruační kalíšky 2 ks fialové
  Kalíšky z vysoce kvalitního silikonu, který se plně přizpůsobí vašemu tělu.
 • 5.0
  (1)
  K dezinfekci a ochraně menstruačního kalíšku.
 • Menstruační kalíšek vhodný především pro ženy starší 25 let a po porodu.
 • Bezpečně nahradí menstruační vložky. Pohodlné použití bez omezení. pohybu.
 • 5.0
  (1)
  Bezpečně nahradí menstruační vložky. Pohodlné použití bez omezení. pohybu.
 • OrganiCup OrganiWipes

  čisticí ubrousky 10 ks
  Důkladně vyčistí menstruační kalíšek, když nemáte přístup k tekoucí vodě.
Menstruační kalíšky

Menstruační kalíšky

Menstruační kalíšek je moderní dámskou hygienickou pomůckou, která zajistí naprostý komfort během celé menstruace. Menstruační kalíšek má životnost 5-15 let, takže částka za pořízení kalíšku se vám velmi brzy vrátí. Používání menstruačních kalíšků představuje skvělý způsob, jak se vyhnout chemickým látkám, které se používají při výrobě konvenčních hygienických pomůcek a které mohou potenciálně vést k podráždění kůže a citlivé vaginální sliznice. Při používání kalíšku také předejte produkci zbytečného odpadu, neboť jeden menstruační kalíšek dokáže nahradit doslova hromady menstruačních vložek a tamponů. Příroda i vaše peněženka vám budou vděčné.

Jaké jsou hlavní výhody menstruačního kalíšku?

 • žádná omezení a naprostý komfort pro sporty a aktivity všeho druhu
 • zdravotně nezávadný materiál
 • snadná údržba a dlouhá životnost
 • finanční výhodnost
 • ohleduplné k přírodě

Jak zvolit velikost menstruačního kalíšku?

Menstruační kalíšky se obvykle vyrábějí ve dvou velikostech, větší L a menší S (např. kalíšky YUUKI) nebo A a B (např. kalíšky Mooncup). Menší velikost kalíšků je určena pro dívky a ženy před porodem. Větší kalíšky jsou naopak vhodné pro ženy, které už rodily (vaginálně, nikoliv císařským řezem), dále pro ženy, které mají pravidelný sexuální život a také pro ženy přibližně od 30 let.

Z čeho se menstruační kalíšek vyrábí? Je zdravotně nezávadný?

Menstruační kalíšky v naší nabídce jsou vyráběny ze 100%, zdravotně nezávadného lékařského silikonu. Není třeba se tedy bát podráždění. Menstruační kalíšek můžete vybírat také podle tvrdosti použitého materiálu, např. kalíšky YUUKI  Soft jsou oproti variantě Classic vyrobeny z měkčího silikonu (stupnice shore 40). Jestli patříte mezi citlivější ženy, je pro vás tou pravou volbou tato varianta kalíšku. Kalíšek Classic je vyrobený z tvrdšího silikonu (stupnice shore 60) a je s ním snazší manipulace - snadno se po zavedení otevře a také drží tvar, když ho vyndáváte. Hodí se hlavně pro fyzicky aktivní ženy se zpevněným pánevním dnem. 

Před menstruací kalíšek vždy vyvařte

Před začátkem menstruačního cyklu kalíšek vyvařte po dobu 5-10 minut. Obvyklý cyklus vyprázdnění kalíšku se pohybuje mezi 4-8 hodinami v závislosti na síle menstruace. Při manipulaci s kalíškem dbejte na hygienu rukou, vždy před a po manipulaci s ním si umyjte ruce.

Péče o menstruační kalíšek

Po vyjmutí z pochvy kalíšek vyprázdníme a omyjeme studenou vodou. Nemáte-li přístup k tekoucí vodě, můžete použít speciální vlhčené ubrousky OrganiCup OrganiWipes, které poslouží k důkladnému vyčištění kalíšku. Poté lze kalíšek znovu použít. Po skončení menstruace kalíšek vyvaříme (5-10 minut), stejně tak i před použitím při další menstruaci. Součástí balení některých menstruačních kalíšků je praktická krabička (YUUKI INFUSER BOX), která poslouží k pohodlné dezinfekci kalíšku v mikrovlnné troubě a k dlouhodobému uschování v době, kdy ho nebudete nepoužívat.