Menstruační kalíšky (30)

Seřadit podle
YUUKI Menstruační kalíšek Soft Large

set 1 ks + dezinfekční krabička

Hygienická pomůcka

Bezpečně nahradí menstruační vložky. Pohodlné použití bez omezení pohybu.
  • Expres po Praze
399
Mooncup Menstruační kalíšek velikost A

1 ks

Hygienická pomůcka

Měkký silikonový kalíšek, který lze znovu použít pro každou menstruaci. Nosí se uvnitř, níže než tampon, takže menstruační tekutinu spíše shromažďuje, než absorbuje.
635
YUUKI Menstruační kalíšek Classic Small

set 1 ks + dezinfekční krabička

Hygienická pomůcka

Komfortní a ekonomické řešení pro období menstruace. Jeden hygienický kalíšek nahradí hory menstruačních vložek.
399
OrganiCup OrganiWash

gel na mytí 2v1 75 ml

Kosmetika

K čištění menstruačního kalíšku i pro intimní hygienu. Hypoalergenní.
199
Mooncup Menstruační kalíšek velikost B

1 ks

Hygienická pomůcka

Měkký silikonový kalíšek, který lze znovu použít pro každou menstruaci. Nosí se uvnitř, níže než tampon, takže menstruační tekutinu spíše shromažďuje, než absorbuje.
589
OrganiCup OrganiWipes

čisticí ubrousky 10 ks

Hygienická pomůcka

Důkladně vyčistí menstruační kalíšek, když nemáte přístup k tekoucí vodě.
149
Menstruační kalíšky

Menstruační kalíšky

Menstruační kalíšek je moderní dámskou hygienickou pomůckou, která zajistí naprostý komfort během celé menstruace. Menstruační kalíšek má životnost 5-15 let, takže částka za pořízení kalíšku se vám velmi brzy vrátí. Používání menstruačních kalíšků představuje skvělý způsob, jak se vyhnout chemickým látkám, které se používají při výrobě konvenčních hygienických pomůcek a které mohou potenciálně vést k podráždění kůže a citlivé vaginální sliznice. Při používání kalíšku také předejte produkci zbytečného odpadu, neboť jeden menstruační kalíšek dokáže nahradit doslova hromady menstruačních vložek a tamponů. Příroda i vaše peněženka vám budou vděčné.

Jaké jsou hlavní výhody menstruačního kalíšku?

  • žádná omezení a naprostý komfort pro sporty a aktivity všeho druhu
  • zdravotně nezávadný materiál
  • snadná údržba a dlouhá životnost
  • finanční výhodnost
  • ohleduplné k přírodě

Jak zvolit velikost menstruačního kalíšku?

Menstruační kalíšky se obvykle vyrábějí ve dvou velikostech, větší L a menší S (např. kalíšky YUUKI) nebo A a B (např. kalíšky Mooncup). Menší velikost kalíšků je určena pro dívky a ženy před porodem. Větší kalíšky jsou naopak vhodné pro ženy, které už rodily (vaginálně, nikoliv císařským řezem), dále pro ženy, které mají pravidelný sexuální život a také pro ženy přibližně od 30 let.

Z čeho se menstruační kalíšek vyrábí? Je zdravotně nezávadný?

Menstruační kalíšky v naší nabídce jsou vyráběny ze 100%, zdravotně nezávadného lékařského silikonu. Není třeba se tedy bát podráždění. Menstruační kalíšek můžete vybírat také podle tvrdosti použitého materiálu, např. kalíšky YUUKI  Soft jsou oproti variantě Classic vyrobeny z měkčího silikonu (stupnice shore 40). Jestli patříte mezi citlivější ženy, je pro vás tou pravou volbou tato varianta kalíšku. Kalíšek Classic je vyrobený z tvrdšího silikonu (stupnice shore 60) a je s ním snazší manipulace - snadno se po zavedení otevře a také drží tvar, když ho vyndáváte. Hodí se hlavně pro fyzicky aktivní ženy se zpevněným pánevním dnem. 

Před menstruací kalíšek vždy vyvařte

Před začátkem menstruačního cyklu kalíšek vyvařte po dobu 5-10 minut. Obvyklý cyklus vyprázdnění kalíšku se pohybuje mezi 4-8 hodinami v závislosti na síle menstruace. Při manipulaci s kalíškem dbejte na hygienu rukou, vždy před a po manipulaci s ním si umyjte ruce.

Péče o menstruační kalíšek

Po vyjmutí z pochvy kalíšek vyprázdníme a omyjeme studenou vodou. Nemáte-li přístup k tekoucí vodě, můžete použít speciální vlhčené ubrousky OrganiCup OrganiWipes, které poslouží k důkladnému vyčištění kalíšku. Poté lze kalíšek znovu použít. Po skončení menstruace kalíšek vyvaříme (5-10 minut), stejně tak i před použitím při další menstruaci. Součástí balení některých menstruačních kalíšků je praktická krabička (YUUKI INFUSER BOX), která poslouží k pohodlné dezinfekci kalíšku v mikrovlnné troubě a k dlouhodobému uschování v době, kdy ho nebudete nepoužívat.