Menstruace v 21. století? Návrat k přirozenosti.

Měsíc co měsíc ženy na celé planetě řeší, jak se ve dny menstruace o sebe postarat. Poslední dobou stále víc a víc kladou důraz na přirozenou péči. Jaké jsou možnosti?

Zajímavou variantou jsou přírodní ekologické vložky a tampony z biobavlny. Jsou příjemné v kontaktu s pokožkou a vysoce savé - absorbují až dvacetinásobek vlastní váhy. Nejsou bělené chlórem, parfemované a neobsahují další zbytečné chemikálie, které by mohly podráždit citlivé intimní partie. Navíc jsou po použití plně rozložitelné.

Menstruace

Trápí-li vás množství odpadu a nechce se vám stále řešit nákupy vložek, zaměřte se na opakovaně použitelné hygienické pomůcky. Máte-li chuť zkusit něco nového, ale více trendy, sáhněte pomenstruačním kalíšku. Vydrží spoustu let a jediné, co by mohlo být na začátku překážkou je naučit se s kalíškem správně manipulovat. Jakmile si ale zvyknete, oceníte jeho pohodlnost, praktičnost a budete si i své dny užívat naplno. Během cyklu se mezi opakovaným použitím jen opláchne. Po skončení menstruace jej vyvaříte v dezinfekční krabičce a je připravený pro další použití za měsíc.

Menstruace

Pro každou ženu může být ta správná menstruační pomůcka jiná. Pro všechny ženy ale platí: naslouchejte svému tělu a vnímejte, jak se cítíte. Jen tak nebudete dělat kompromisy a dopřejete si to nejlepší, ať už to znamená cokoliv.