Peeling na obličej

  (77)
Seřadit podle
 • 5.0
  (3)
  Důkladně čistí pleť, uvolňuje ucpané póry a nevysušuje.
 • BIODERMA Sébium

  peelingový gel 100 ml
  5.0
  (1)
  Čistí, eliminuje nedokonalosti a černé tečky.
 • Institut Esthederm Lightening Buffing Mask

  krémová čisticí maska 75 ml
  Odstraňuje odumřelé buňky a povrchové nedostatky pleti.
Peeling na obličej

Peeling na obličej

Při péči o pleť nezapomínejte na pravidelný peeling obličeje

Kosmetická péče o obličej by měla zahrnovat také hloubkové čištění neboli peeling. Peeling na obličej není zdaleka jen výsadou kosmetických salónů, domácí hloubkové čištění pleti zvládnete hravě i sama. Peeling zanechá vaši pleť hebkou, vláčnou a sametově jemnou.

K čemu je peeling obličeje dobrý?

Podstatou peelingu na obličej je odstranění odumřelých kožních buněk, zbytků mazu a nečistot. Jak peeling na obličej funguje? Přípravky k peelingu obsahují drobné brusné částice, které pomohou pleť dokonale očistit. Peeling výborně připraví pleť k aplikaci dalších kosmetických přípravků a usnadní vstřebávání aktivních složek pro vaši bezchybnou pleť. Kromě perfektního očištění pleti peeling také pomáhá zabraňovat tvorbě černých teček. Navíc při peelingu obličeje podpoříte mikrocirkulaci, a tím pleti dodáte energii a svěžest.

Jak se peeling provádí?

Domácí peeling obličeje je velmi jednoduchý. Stačí peelingový přípravek nanést na vlhkou pokožku a krouživými pohyby prstů pokožku masírovat. Poté přípravek důkladně opláchnete vodou. Peeling na obličej se nepoužívá každý den, je určen k aplikaci jednou až třikrát týdně.

Peeling na rty

Podobně jako peeling na obličej lze používat i peeling na rty –máte-li rty vysušené, s olupující se kůží, je peeling na rty perfektní volbou právě pro vás. K oživení rtů použijte buď svůj oblíbený peeling na obličej (pokud to instrukce k použití vyloženě nevylučují) nebo vyberte speciální peeling na rty a navraťte svým rtům hebkost a plnost. Peelingy najdete v nabídce také pod anglickým názvem „scrub“.

 

Co je to chemický peeling?

Kromě peelingu na obličej s mikročástečkami nebo enzymatickéhoho peelingu můžete své pleti v pohodlí svého domova dopřát i chemický peeling. Chemický peeling využívá jako aktivní složky nejčastěji AHA – alfa-hydroxykyseliny (též ovocné kyseliny), které se běžně vyskytují v ovoci či zelenině. Mezi nejpoužívanější alfa-hydroxykyseliny patří kyselina glykolová, kyselina citronová, kyselina mandlová, kyselina jablečná nebo kyselina mléčná. Z příbuzných BHA – beta-hydroxykyselin je v kosmetice nejčastěji využívána kyselina salicylová.

Chemický peeling řadíme mezi metody nazývané resurfacing. Spočívá v odstranění svrchní vrstvičky kůže (exfoliaci) a její následné obnově, při níž dochází k výrazné regeneraci a zmínění problémů s pletí, jako jsou nerovnosti, drobné vrásky, pigmentace, akné apod. Domácí chemický peeling je výrazně šetrnější než ordinační zákroky tohoto typu, přesto počítejte s tím, že se může dostavit drobné podráždění– jedná se o přirozený projev působení kyselin.

S čím pomůže domácí chemický peeling?

 • redukuje jemné linky a vrásky
 • zjemňuje texturu pleti
 • sjednocuje odstín pleti
 • pleť bude dokonale vyhlazená

Jak se chemický peeling provádí?

Před použitím domácího chemického peelingu si pečlivě přečtěte návod k použití a přesně se jím řiďte včetně doporučené frekvence používání. Existují druhy peelingu, které se oplachují, i peelingy, které není třeba omývat. Vše potřebné najdete v návodu. Chemický peeling je zpravidla dostupný ve formě kapek. Chemický peeling je možné doplnit hypoalergenním, jemným hydratačním krémem.

Na co si dát pozor při chemickém peelingu.

Kyseliny obsažené v chemickém peelingu mohou zvýšit citlivost pokožky vůči slunečnímu záření. Proto v průběhu používání peelingu a ještě týden po něm chraňte pleť pomocí krému s ochranným slunečním faktorem. Při aplikaci chemického peelingu dbejte na to, aby se přípravek nedostal do očí.

Chemický peeling na e-shopu Dr. Max

Neostrata Resurface Smooth Surface Glycolic Peel jednokrokový vyhlazující denní peeling pro domácí použití s kyselinou glykolovou. Působí exfoliačně, zrychluje buněčnou obnovu, čistí póry, napomáhá zlepšení textury pokožky a sjednocení tónu pleti. Patentovaná aktivní složka Aminofil® buduje přirozený objem pleti a viditelně redukuje výskyt jemných linek a vrásek. Balení obsahuje 36 vatových tamponů pro snadnou aplikaci přípravku.