Dezinfekce na ruce, mýdla

  (215)
Seřadit podle
 • Jemně čistí pokožku rukou a regeneruje ji.
 • 5.0
  (1)
  Očištění rukou i předmětů denní potřeby bez vody a mýdla. Obsahuje alkohol.
 • 5.0
  (3)
  Čistí pokožku rukou bez oplachování a zároveň ji zvlhčuje.
Dezinfekce na ruce, mýdla

Dezinfekce na ruce, mýdla

Účinný dezinfekční přípravek na ruce by měl obsahovat cca 70 % alkoholu, což je množství potřebné k eliminaci bakterií a virů. Dezinfekci na na ruce lze používat buď po umytí rukou k dočištění, anebo v případech, kdy tekoucí voda není k dispozici (v autě, na nákupu, na cestách). Dezinfekční roztoky či gely na ruce se aplikují tak, že se malé množství přípravku roztírá v dlaních (včetně meziprstních prostorů a hřbetů ruky), dokud nejsou ruce suché. Poté už ruce neoplachujeme! K rychlé dezinfekci rukou lze použít také dezinfečkní ubrousky na ruce. V kategorii naleznete dezinfekce na ruce např. od značek ZitenaxNIXX, Klara Rott, AromaticaDr. Müller a dalších.

Jak vybrat vhodné mýdlo?

Kvalitní mýdlo na ruce by mělo pokožku rukou v první řádě dokonale zbavit nečistot a potenciálních patogenů, zejména bakterií a virů. Kromě čisticích vlastností by dobré mýdlo  mělo mít i příjemné vlastnosti kosmetické – pokožka by měla po použití mýdla zůstat hebká a hydratovaná a navíc příjemně provoněná. Vybírat můžete buď mýdla tuhá nebo tekutá, záleží na osobní preferenci. Tuhá mýdla, která nabízíme, jsou vyrobena výhradně z přírodních surovin a pomoc technologií respektujících životní prostředí.

U tekutých mýdel je třeba zmínit praktický bezdotekový dávkovač na baterie, díky němuž je eliminován kontakt uživatelů, a tedy i případné šíření infekce. Aktuálně je výhodou, pokud je mýdlo označeno jako antibakteriální. Dezinfekční mýdlo odstraňuje až 99,9 % bakterií a i takto účinné přípravky u nás najdete v bio kvalitě.

Jak správně umývat ruce?

Pro optimální účinky je třeba také dbát na to, jak správně umývat ruce. Ruce umýváme min. 40 sekund, při mytí neopomíjíme prostory mezi prsty ani hřbety rukou. A jak naučit správně umývat ruce malé děti? Pro dodržení dostatečné délky umývání můžeme použít jednoduchou pomůcku – 2x si s dětmi při mytí rukou zazpívejte první dvě sloky písničky „Skákal pes přes oves“.

Přestože mýdla i desinfekce na ruce obsahují hydratační a ochranné složky (glycerín, extrakt z aloe vera, vitamín E s antioxidačními vlastnostmi apod.), při zvýšené hygieně rukou mohou i lidé, kteří jinak nemají s citlivostí pokožky problémy, pocítit nepříjemné příznaky spojené s vysycháním pokožky (napnutá kůže, svědění pokožky , zarudnutí pokožky). To platí i u dětí, jejichž pokožka je jemnější a citlivější než u dospělých. Proto po každém umytí a dezinfekci použijte navíc ještě hydratační krém na ruce. Je to velmi důležité, protože ve vysušené pokožce mohou vznikat prasklinky a takto popraskané ruce usnadňují proniknutí infekce do organismu.