Punčochové kalhoty

  (129)
Seřadit podle
Punčochové kalhoty

Punčochové kalhoty

Punčochy jsou neodmyslitelný kousek oblečení pod šaty či sukni. Stylové punčochy působí elegantně a žensky. Vyberte si tělové s krytím, černé, nebo barevné. Kompresní punčochy snižují únavu nohou např. při dlouhém sezení při cestování. Jejich hlavní předností je pevnost, opora a dlouhá životnost. Poskytují celodenní pohodlí a komfort. Stahovací punčochy dokonale vytvarují vaši figuru. Vybírejte z oblíbených značek Bellinda, MAXIS nebo Avicenum.

Jak vybrat punčochové kalhoty

Punčochy vybírejte podle své běžné konfekční velikosti. Zvolte materiál, který vám bude příjemný na pokožce. Preferujete klasické, tvarující, nebo kompresní punčochy? Zvolte je v tělové nebo černé barvě, s leskem, nebo bez.

Velikost

Při výběru velikosti punčochových kalhot si nemusíte zbytečně lámat hlavu. Pokud nosíte kalhoty M, punčochy zvolte ve stejné velikosti apod. Není nutné kupovat větší punčochy, než je vaše obvyklá velikost.

Materiál

Punčochy se liší v gramáži, vybrat si můžete tenké i hrubší varianty. Běžné silonky se bohybují mezi 15-20 DEN. Zesílené silonky mají mezi 30-40 DEN, poloprůhledné jsou 40-90 DEN a neprůhledné a velmi odolné punčochy jsou 100 DEN.

Zkratka DEN historicky označovala jemnost hedvábí, název se ale vžil natolik, že se používá dodnes, i když se punčochy z hedvábí už dávno nevyrábějí. Čím je číslo vyšší, tím jsou punčochy pevnější/silnější. Po tenkých sáhnete v létě, po hrubších v zimě.

Punčochové kalhoty na profylaxi trombózy

Kompresní punčochové kalhoty pomáhají při prevenci trombózy a jiných žilních onemocnění, jako jsou např. křečové žíly. Zajišťují celodenní pohodlí při nošení. Jsou pevné a pružné. Díky pohodlnému materiálu neškrtí nohu a zajišťují komfort při dlouhodobém stání, sezení a při cestování.