Registrovaný léčivý přípravek

Lactulose AL sirup 200 ml

Lactulose AL sirup je projímadlo užívané k léčbě zácpy a ke změkčení stolice při hemoroidech u dospělých a dospívajících od 14 let.

169
Doprava zdarma při nákupu nad 399 Kč. Platné do 23.6.2024.

O produktu: Lactulose AL sirup 200 ml

50145454

Úvod

Lactulose AL sirup změkčuje stolici a usnadňuje její odchod přitahováním vody do střeva. Upravuje fyziologickou činnost střev. Přípravek Lactulose AL sirup se používá k léčbě zácpy u méně častých pohybů střev, při tvrdé a suché stolici. Dále lze přípravek použít při hemoroidech a po chirurgickém zákroku na konečníku nebo tlustém střevě, kdy je potřeba tvorby měkké stolice. Lactulose AL sirup je určen pro dospělé a dospívající od 14 let. Děti a dospívající do 14 let mohou přípravek používat jen na doporučení lékaře.


Dávkování

Přípravek se podává v jedné denní dávce (vždy ráno) nebo rozděleně ve dvou dávkách (ráno a v poledne). K dosažení léčebného efektu může být potřeba několika dní (2-3 dní) léčby. Dávkování je individuální dle věku a odpovědi na léčbu. Na začátku léčby užívejte úvodní denní dávku, po několika dnech lze dávku snížit a užívat udržovací denní dávku. Dospělí a dospívající od 14 let užívají úvodní dávku 15-45 ml, poté udržovací dávku 15-30 ml. Bez porady s lékařem neužívejte přípravek déle než 14 dní. Sirup můžete užívat přímo neředěný nebo smíchat s vodou nebo teplým nápojem, např. čajem nebo kávou, nebo jej vmíchat do jogurtu, obilovin či polotuhého jídla.


Složení

Léčivá látka je lactulosum 66,7 g ve 100 ml sirupu (což odpovídá lactulosi solutio (50%) 132,0 g).

Přípravek obsahuje fruktózu, laktózu a galaktózu. Jedná se o přidružené cukry, které vznikají během výrobního procesu.


Upozornění

Přípravek obsahuje fruktózu, laktózu a galaktózu. Nutno vzít v úvahu při nesnášenlivosti některých cukrů a u pacientů s cukrovkou. Fruktóza může poškodit zuby. Přípravek Lactulose AL lze užívat v těhotenství a v období kojení.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.