Lahodnosti Šungit pro harmonizaci vody 500 g

Ostatní

Značka: LAHODNOSTI
Šungit je polyminerální uhlíková hornina s širokým využitím. Má sorpční schopnosti, které se využívají při úpravě vody. Velikost kamenů 3-5 cm.
Skladem na e-shopu
195

O produktu

50120983

Šungit je polyminerální uhlíková hornina s širokým využitím. Je v něm přítomna téměř polovina prvků periodické soustavy. Obsažený negrafitizovaný, nekrystalický uhlík se zde vyskytuje v neobvyklé formě takzvaných fullerenů. Šungit má sorpční schopnosti, které se využívají při úpravě vody. Jediné naleziště šungitu se nachází v severozápadním Rusku a jeho pojmenování je odvozeno od místa výskytu, obce Šuňga.

Hlavní vlastnosti:

  • šungit je polyminerální uhlíková hornina
  • má sorpční schopnosti, které se využívají při úpravě vody
  • velikost kamenů 3-5 cm


Složení

Země původu: Karélie, Rusko/ mimo EU. Velikost 3-5 cm (větší kameny).

Použití

Příprava šungitové vody: Šungit před prvním použitím důkladně omyjte pod tekoucí vodou. Poté cca 100 g šungitu přidejte do 2 l vody a nechte 24 hodin působit, než začnete vodu používat. Čištění šungitu: Je důležité, abyste šungit pravidelně čistili, aby si zachoval své vlastnosti. Čistěte pod proudem tekoucí vody, nebo jej nechejte ponořený ve vodě (nejlépe v destilované, která je "hladová" a neobsahuje žádné příměsi). Usušte nejlépe na slunci. Šungitová drť Vám vydrží 3-6 měsíců, potom je nutné ji vyměnit za novou.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.