Zdravotnické prostředky

Lavanid 1 Ringerův roztok s 0,02 % polyhexanidu 1000 ml

Značka: LAVANID

Sterilní isoosmotický roztok založený na Ringerově roztoku s 0,02 % polyhexanidu. Potlačuje růst mikroorganismů v obvazech rány a v samotném roztoku.

380
Doprava zdarma při nákupu nad 399 Kč. Platné do 23.6.2024.

O produktu: Lavanid 1 Ringerův roztok s 0,02 % polyhexanidu 1000 ml

50129737

Úvod

Sterilní isoosmotický roztok založený na Ringerově roztoku s 0,02 % polyhexanidu. Potlačuje růst mikroorganismů v obvazech rány a v samotném roztoku. Ringerův roztok je fyziologický, izotonický elektrolytický roztok s velmi dobrou tkáňovou snášenlivostí. Použitím izotonického roztoku se zabrání bobtnání pokožky a dráždění rány. Polyhexanid je antiseptikum se širokým spektrem účinnosti proti bakteriím, kvasinkám a některým druhům hub. U kombinace Ringerova roztoku s polyhexanidem v koncentraci od 0,02 % byla prokázána velmi dobrá tkáňová snášenlivost. Tvorba nové zdravé tkáně není omezena a použití je pro pacienta bezbolestné.

Hlavní vlastnosti:

  • složení založené na Ringerově roztoku s polyhexanidem
  • velmi dobrá snášenlivost
  • potlačuje růst mikroorganismů

Složení

Ringerův roztok (izotonní roztok elektrolytu sestávající z chloridu sodného, chloridu draselného, chloridu vápenatého, H2O, injekční vody), macrogol, polyhexanid 0,02 %.


Použití

Roztok aplikujte na ránu za účelm vyčištění či lokálnímu výplachu. 


Upozornění

Lavanid roztok se nesmí používat: v celé oblasti CNS (i mozkových a míšních plen), v oblasti chrupavek a kloubů, ve středním a vnitřním uchu, intraperitoneálně, při známé přecitlivělosti na některou obsahovou látku přípravku, v těhotenství a během kojení.

ZDRAVOTNICKÝ PROSTŘEDEK, ČTĚTE PEČLIVĚ NÁVOD K POUŽITÍ A INFORMACE O BEZPEČNÉM POUŽÍVÁNÍ.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.