LEROS Stomaran n.s. 20x1.5g

LEROS Stomaran n.s. 20x1.5g

50010358
Registrovaný léčivý přípravek Více o legislativě
32 Kč Dostupnost na e-shopu:
Skladem
Leros
Dietetická čajová směs používaná při zažívacích potížích. Má příznivé účinky při nechutenství, podporuje trávení, působí proti nadýmání.

Podrobné informace o produktu

STOMARAN
léčivý čaj
poruchy zažívání

Perorální podání.

Složení
Angelicae radix (andělikový kořen) 0,225 g, Calami radix (puškvorcový kořen) 0,225 g, Matricariae flos (heřmánkový květ) 0,225 g, Agrimoniae herba (řepíková nať) 0,150 g, Centaurii herba (zeměžlučová nať) 0,150 g, Hyperici herba (třezalková nať) 0,150 g, Menthae pip. herba (nať máty peprné) 0,150 g, Rubi fruticosi folium (ostružiníkový list) 0,150 g, Foeniculi fructus (fenyklový plod) 0,075 g v 1 nálevovém sáčku.

Indikační skupina
Fytofarmakum – při poruchách zažívacího ústrojí

Charakteristika
Směs léčivých rostlin podporujících chuť k jídlu, trávení, tvorbu a vylučování žluči, omezujících nadýmání, mírně uvolňujících křeče a působících protizánětlivě.

Dávkování a způsob podání
Pokud lékař neurčí jinak:
1 nálevový sáček se přelije šálkem (1/4 l) vařící vody a po 15 minutách vyluhování v přikryté nádobě se vyjme, čaj se nesmí vařit. Pije se teplý 2-3x denně, půl hodiny před jídlem. Připravuje se vždy čerstvý, bezprostředně před užitím.

Indikace
Dietetická čajová směs používaná při zažívacích potížích. Má příznivé účinky při nechutenství, podporuje trávení, zvyšuje sekreci žaludečných šťáv, působí proti nadýmání, uvolňuje křeče hladkého svalstva, účinkuje protizánětlivě a podporuje vylučování žluče. Je vhodná k podpoře medikamentózní léčby, zejména u poruch trávení a funkčních poruch žlučníku.

Kontraindikace
Stomaran neužívejte:
- jestliže jste alergický/á (přecitlivělý/á) na léčivé látky tohoto přípravku
- jestliže trpíte následujícími onemocněními: akutní formy žaludečního kataru, překyselení žaludku, pálení žáhy, pocit plnosti žaludku, čerstvý vřed dvanáctníku nebo žaludku, Crohnova choroba, těžké poškození jaterních funkcí.

Vzhledem k obsahu třezalky nepodávat po transplantaci orgánů nebo u HIV pozitivních pacientů léčených inhibitory proteázy.

Nežádoucí účinky
V doporučených dávkách a indikacích nejsou známy. Při dlouhodobém užívání nebo překročení doporučené dávky možnost bolestí hlavy nebo podráždění žaludku.
Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků vyskytne v závažné míře, nebo pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v příbalové informaci, prosím, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi.

Upozornění
Pokud užíváte jakékoli léky (zejména na léčbu srdečních poruch, záchvatovitých onemocnění, astmatu, depresí a dalších) či hormonální antikoncepci, poraďte se o vhodnosti užívání přípravku Stomaran se svým lékařem.

Těhotné a kojící ženy mohou přípravek užívat jen se souhlasem lékaře.

Interakce
Přípravek obsahuje třezalkovou nať (Hyperici herba). Třezalka může ovlivňovat účinek některých současně podávaných léků na uklidnění a při depresích. Může také snižovat účinky indinaviru a ostatních retrovirových přípravků používaných k léčbě HIV pozitivních pacientů. Snižuje také účinky cyklosporinu a pravděpodobně i některých dalších léčiv (digoxin, perorální kontraceptiva, theofylin, warfarin, karbamazepin, fenobarbital, fenytoin).

Prosím, informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte nebo jste užíval(a) v nedávné době, a to i o lécích, které jsou dostupné bez lékařského předpisu.

Uchovávejte při teplotě do 25 °C, v krabičce, aby byl chráněn před světlem a vzdušnou vlhkostí. Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.

Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu. Nepoužitelné léčivo vraťte do lékárny.


Balení
20 nálevových sáčků po 1,5 g, hmotnost náplně 30,0 g


LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVOU INFORMACI.

Zdroj: www.leros.cz

Parametry produktu

Značka Leros Forma Sáčky
Farmakoterapeutická skupina Fytofarmaka a živočišné produkty SUKL 43959
EAN 43959

Tento produkt momentálně nelze objednat.

Z důvodu inventury bude možné objednávku vytvořit příští týden.

Omlouváme se za dočasnou nedostupnost. Omezení se týká jen vybraných produktů.