Registrovaný léčivý přípravek

Loperon 10 tobolek

Značka: LOPERON

Mění průjem vaše plány? Loperon® léčí průjem a zajišťuje rychlé zklidnění střeva. Je účinný k léčbě průjmu u dospělých a dětí od 6 let.

125
Doprava zdarma při nákupu nad 1 500 Kč. Limit pro přihlášené je 399 Kč.

O produktu: Loperon 10 tobolek

50010600

Mění průjem Vaše plány? Loperon® – účinný pomocník při léčbě průjmu

Mění průjem vaše plány? Loperon® – účinný pomocník při léčbě průjmu

Není nepříjemnější situace, než když Vás průjem zaskočí ve chvíli, kdy to nejméně potřebujete. Již první dávka přípravku Loperon® dokáže zmírnit nepříjemné příznaky akutního průjmu! Účinek nastupuje do 1 hodiny při užití předepsané dávky přípravku 4 mg.

Účinná látka loperamid-hydrochlorid se osvědčila již mnoho let při léčbě akutního průjmu. Loperon® je určen pro dospělé, dospívající a děti od 6 let.

Loperon® působí rychle a spolehlivě

Jak přípravek Loperon® funguje?

Přípravek Loperon® slouží k léčbě akutního a chronického průjmu.* Používá se k léčbě průjmu v případech, kdy není možné léčit vlastní příčinu průjmu.

Zahušťuje stolici a snižuje její četnost. Jeho účinná látka loperamid-hydrochlorid působí až přímo ve střevě.


*po poradě s lékařem


Loperon® účinek nastupuje do 1 hodiny

Účinek nastupuje do 1 hodiny*

*při užití předepsané dávky přípravku Loperon®, tj. 4 mg

Loperon® šetrný k vašemu zažívání

Šetrný k vašemu zažívání

Loperon® vhodný pro celou rodinu včetně dětí od 6 let

Vhodný pro celou rodinu včetně dětí od 6 let


Jaké jsou nejčastější příčiny průjmu?

Mezi příčiny akutního průjmu patří například:

  • Bakterie a viry
  • Cestovatelský průjem
  • Stres
  • Potravinové alergie
  • Menstruace u žen
  • Špatné stravovací návyky
  • Vedlejší účinky některých léků (např. antibiotika)
  • Syndrom dráždivého tračníku

Průjem může způsobit nezvyklé jídlo, stres, ale i bakterie nebo viry. Je nejen nepříjemný, ale také vyvádí tělo z rovnováhy. Průjem je známkou toho, že něco ve vašem těle nefunguje správně. Kvůli vodnatému průjmu ztrácíte příliš mnoho tekutin, a tím i energii. Loperon® zastavuje akutní průjem a pomáhá obnovit fyziologickou činnost střeva.


Na co bychom si měli dát při průjmu pozor?

Střevo má velký význam pro trávení – absorbuje živiny ze stravy a tekutiny. V případě průjmu fungují střeva „zrychleně“, což má za následek, že strava není zcela trávena, přijaté tekutiny nejsou dostatečně vstřebány a stolice se tak stává řídkou a vodnatou. 

Zde přichází na řadu Loperon®. Jeho účinná látka látka loperamid-hydrochlorid zpomaluje činnost střev, tím se zvyšuje absorbce tekutin a rychlé střevní pohyby se vrací k normálu a akutní průjem je zastaven.

Na co bychom si měli dát při průjmu pozor?

Jelikož při průjmu ztrácíte mnoho tekutin, je důležité věnovat velkou pozornost jejich náhradě a dostatečně (mnohem více, než obvykle) pít, abyste předešli dehydrataci organismu.

Jelikož při průjmu ztrácíte mnoho tekutin, je důležité věnovat velkou pozornost jejich náhradě a dostatečně (mnohem více, než obvykle) pít, abyste předešli dehydrataci organismu.

Kromě toho je důležité dbát na správnou stravu. Doporučují se častá, malá jídla a je vhodné vyhýbat se mléku, nápojům s obsahem kofeinu a potravinám s vysokým obsahem vlákniny.

Vhodné jsou potraviny, které vaše zažívání nebudou moc dráždit, jako například banány, dušené mrkev, starší pečivo, piškoty, vařené libové maso apod.


Dávkování a užití

Tobolky Loperon® se užívají nezávisle na jídle v libovolnou denní dobu, spolu s přiměřeným množstvím tekutiny.

Při akutním průjmu užívají dospělí a dospívající od 12 let jako zahajovací dávku 2 tobolky, děti od 6 let 1 tobolku. Následně se užívá 1 tobolka po každé neformované stolici. Maximální denní dávka pro dospělé je 8 tobolek. U dětí se maximální denní dávka určuje v závislosti na tělesné hmotnosti (3 tobolky na 20 kg), nikdy však nesmí překročit 8 tobolek denně. Dlouhodobé užívání je možné jen pod lékařským dohledem. Pokud se do 48 hodin váš stav nezlepší, poraďte se s lékařem.

Při chronickém průjmu užívejte tento přípravek pouze na doporučení lékaře. Dávkování a délku léčby vždy určí lékař.

Složení

Léčivou látkou je loperamidi hydrochloridum 2 mg v jedné tvrdé tobolce.

Pomocnými látkami jsou monohydrát laktosy, kukuřičný škrob, mastek, magnesium-stearát, černý oxid železitý (E 172), žlutý oxid železitý (E 172), oxid titaničitý (E 171), želatina, patentní modř V (E 131).

Upozornění

Neužívejte přípravek Loperon®, jestliže jste alergický(á) na léčivou látku nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku; jestliže trpíte akutním průjmem provázeným přítomností krve ve stolici nebo vysokou horečkou. Přípravek Loperon® se nesmí podávat dětem mladším 2 let. Užívání přípravku se nedoporučuje v těhotenství a v období kojení.

Loperon® 2 mg tvrdé tobolky, volně prodejný léčivý přípravek k vnitřnímu užití s účinnou látkou loperamidi hydrochloridum, k symptomatické léčbě průjmu.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.