Matcha Tea Premium BIO zelený čaj 20x1,5 g

Čaje a čajové směsi

Skladem na e-shopu

365

Cena za 1 kus(tbl): 12 Kč

O produktu

Svezte se na zelené vlně s šálkem pravého japonského Matcha Tea v BIO kvalitě. Díky obsahu takzvaného čajového kofeinu teofylinu, přináší příjemné povzbuzení, které se projevuje zrychlením metabolizmu i schopností lepší koncentrace. Na rozdíl od kávy tento účinek nastupuje pozvolna a přetrvává přibližně 3-6 hodin. Matcha Tea jsou ručně sbírané čajové lístky, které jsou umleté na jemný prášek. Pitím čaje v podstatě konzumujeme celý list zeleného čaje. Zelený čaj je výborným antioxidantem, to znamená, že pomáhá chránit buňky před volnými radikály.

Hlavní vlastnosti:

  • matcha poskytuje psychické a fyzické povzbuzení
  • zelený čaj působí jako antioxidant
  • prémiová kvalita

Ochranná atmosféra chrání barvu a vůni čaje

Vzduch a světlo jsou nejčastějším spouštěčem degradace tohoto produktu. Čaj ztratí barvu, chuť i aroma již během pár dnů. Bio Matcha Tea Harmony obsahuje jednotlivě balené porce a čajový prášek je tak plně chráněný před vzduchem a světlem.

Složení

100 % Bio zelený čaj Matcha v prémiové kvalitě.

Použití

Vysoce kvalitní matcha je vhodný pro japonský tradiční čajový obřad, ale hodí se i pro moderní přípravu v šejkru, popřípadě uzavíratelné láhvi. Do nádoby nasypte 2g sáček Matcha Tea, zalijte studenou vodou a řádně protřepejte. Při přípravě horkého nápoje převařte vodu a nechte ji zchladnout. Její teplota by neměla přesáhnout 70°C. Postupujte stejně jako u studeného Matcha Tea.

Tradiční způsob přípravy

Do čajové misky čawanu odměřte bambusovou lžičkou čašaku porci čaje a zalijte vodou. Její teplota by neměla překročit 70 °C. Promíchejte bambusovou metličkou časen. Pro usuča, jemnější variantu čaje, použijte 2 lžičky čašaku nebo jednu čajovou lžičku čaje, zalijte 70 ml vody a energicky míchejte ve tvaru písmene M. Pro koiča, intenzivnější nápoj, použijte 3-4 lžičky čašaku nebo 2 čajové lžičky a 40 ml vody. Míchejte mírným krouživým pohybem.

Upozornění

Doporučená denní dávka u dospělého člověka je 4-6 gramů. Těhotné, kojící a děti cca 2 gramy denně.