Nosítka

  (15)
Seřadit podle
Nosítka

Nosítka

Co je to nosítko?

Nosítko představuje praktickou pomůcku pro rodiče i děti. Využijete jej, pokud vyrážíte „nalehko“. Při nošení dětí v nosítku máte volné ruce, proto se vám snadno přemisťuje z bodu A do bodu B. Nemusíte s sebou brát kočárek, který je prostorově náročnější, a ne všude s ním projedete. Nosítko je ideální do autobusu, vlaku nebo na cesty, kde potřebujete být více mobilní. Dále je velmi praktické při uspávání, můžete v něm i kojit, a to velmi diskrétně. Dítě slyší tlukot vašeho srdce, což jej uklidňuje.

Co to jsou ergonomická nosítka?

Ergonomie je obor, který se zabývá optimalizací potřeb člověka v pracovním prostředí a v jeho pracovních podmínkách. Ergonomické nosítko má ramenní popruhy, bederní pás a opěrku zad i hlavy. Zajišťuje pohodlné a bezpečné nošení jak pro dítě, tak pro rodiče. U většiny nosítek si také můžete zvolit, zda budete chtít nosit dítě čelem k sobě nebo na zádech. Možná je i poloha na boku. Nosítka jsou uzpůsobena tak, aby vám každá pozice byla příjemná.

Rostoucí ergonomická nosítka

Většinu ergonomických nosítek můžete nastavit podle věku dítěte. Dle návodu upravíte nosítko přesně tak, aby vyhovovalo novorozenci, ale i 4letému dítěti. Nosnost se pohybuje od 3 do 20 kg. Jedno nosítko tak využijete na mnoho let.

Jaké nosítko vybrat podle věku dítěte?

Nosítko můžete používat již od narození. Kritériem pro nošení u většiny nosítek je váha dítěte od 3-4 kg a horní hranice se pohybuje od 20 do 25 kg. Vždy záleží na konkrétní značce. Nicméně byste se ze začátku měli poradit se svým pediatrem nebo fyzioterapeutem, který zhodnotí, zda je dítě na nosítko připravené. Malé miminko potřebuje dostatečnou opěrku hlavy, pohodlnou polohu pro kyčle i záda, aby se správně vyvíjelo. Velmi malé děti nenechávejte v nosítku příliš dlouho.

Nosítko pro novorozence

Novorozenci potřebují opěrku hlavy a stabilizovanou polohu. Vybírejte menší nosítko, které bude splňovat tyto parametry a dítě se v něm bude cítit dobře. Novorozencům a kojencům také vyhovují šátky, které jsou měkké a miminko se v něm cítí jako ve vajíčku. Šátkování může vypadat jako věda, ale ve skutečnosti stačí pár cvičných uvázání a budete vědět jak na to. Každé dítě je jiné a vyhovuje mu jiný typ nosítka nebo šátku. Proto je dobré mít v záloze několik variant.

Nosítko pro miminko

Každé miminko je jedinečné, vyberte pro něj nosítko, které mu sedne a bude se v něm cítit dobře. Nosítko přináší spoustu benefitů. Je skladné, uvolní ruce a usnadní manipulaci s dítětem. Mnoho nosítek můžete používat jak od narození, tak i pro větší děti v kojeneckém a batolecím věku. Je praktické na pochůzkách ve městě, na výletech či dovolených, ale i doma, pokud potřebujete volné ruce k přípravě oběda nebo k úklidu. V takovém případě vám nosítko ušetří i spoustu času.