Dr.Max Pregnafolin + DHA 30 tablet + 30 kapslí

Doplněk stravy

Značka: DR.MAX
Dr.Max Pregnafolin + DHA je doplňkový zdroj vitaminů a omega-3 nenasycených mastných kyselin určený pro ženy od 13. týdne těhotenství až do ukončení kojení.
Akce 3 za cenu 2 Při nákupu libovolné kombinace 3 označených produktů značky Dr.Max obdržíte nejlevnější z nich za 0,01 Kč vč. DPH. Akce se z důvodu legislativního omezení nevztahuje na léčivé přípravky Dr.Max. Akce platí do 30. 9. 2022.
Skladem na e-shopu
nebo okamžitě k rezervaci v 0 lékárnách
499

Cena za 100 g: 756 Kč

FKSP
Produkt lze uhradit kartou FKSP Edenred card

O produktu

50124724

Přípravek Dr.Max Pregnafolin + DHA je doplněk stravy vyvinutý speciálně pro ženy od 13. týdne těhotenství a jeho užívání je vhodné až do ukončení kojení. Ve vyvážené kombinaci zajišťuje přísun důležitých vitaminů, zejména vitaminu D3, jódu, folátu ve formě kyseliny listové a L-methylfolátu a omega-3 nenasycených mastných kyselin DHA a EPA. Obsažené složky přispívají ke správnému průběhu těhotenství a k normálnímu vývoji plodu a kojeného dítěte. Každé balení přípravku obsahuje 30 multivitamínových tablet a 30 kapslí s obsahem omega-3 mastných kyselin DHA a EPA.

Pro koho je přípravek Dr.Max Pregnafolin + DHA vhodný?

 • pro těhotné ženy od 13. týdne těhotenství (v průběhu druhého a třetího trimestru těhotenství)
 • pro kojící ženy

Výživa v těhotenství a přípravek Dr.Max Pregnafolin + DHA

Pestrá a vyvážená strava je důležitá v průběhu celého života, ale zejména v těhotenství a v období kojení by každá žena měla svému jídelníčku věnovat speciální pozornost. Je třeba dbát na vyvážený příjem všech základních složek potravy (sacharidy, tuky, bílkoviny), ale také na dostatek potřebných vitamínů, minerálů a dalších látek důležitých jak pro maminku (normální průběh těhotenství, rychlá regenerace po porodu, bezproblémové kojení), tak pro miminko (správný vývoj plodu a později kojence).

Mezi nejdůležitější mikronutrienty pro těhotné patří kyselina listová (folát), vitamin D a dále omega-3 nenasycené mastné kyseliny, jejichž přirozeným zdrojem jsou především tučné mořské ryby, které v našem „vnitrozemském“ jídelníčku často chybí. Podobná situace je i u vitamínu D – podle aktuálních zjištění ho má většina české populace nedostatek*.

Kyselina listová je obsažená v přípravku Dr.Max Pregnafolin + DHA také ve formě aktivního L-metylfolátu, na který se kyselina listová v organismu přeměňuje. Přípravek je tedy vhodný i pro ženy s genetickou poruchou metabolizace kyseliny listové, která je přítomna téměř u poloviny populace. Přípravek obsahuje doporučované živiny v množství pokrývajícím denní referenční hodnoty příjmu (jsou-li definovány).

*Méně než 1% osob má dostatek vitaminu D z obvyklé české stravy – Státní zdravotní ústav

Jaké jsou přínosy složek přípravku Dr.Max Pregnafolin + DHA pro lidský organismus?

Multivitamínové tablety Dr. Max Pregnafolin + DHA

 • Folát(z toho kyselina listová 200 μg a L-metylfolát 200 μg) přispívá k růstu zárodečných tkání během těhotenství, podílí se na procesu dělení buněk, přispívá k normální syntéze aminokyselin, přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání, přispívá k normální psychické činnosti, napomáhá normální funkci imunitního systému, normálnímu metabolismu homocysteinu a normální krvetvorbě
 • Jód podporuje zdravý vývoj dětí. Přispívá k normální tvorbě hormonů štítné žlázya k normální činnosti štítné žlázy.
 • Vitamín B1 (thiamin)– přispívá k normální činnosti nervové soustavy a srdce.
 • Vitamín B2 (riboflavin)– napomáhá metabolismu železaa udržení normálního stavu červených krvinek.
 • Vitamín B5 (kyselina pantothenová)– přispívá k syntéze a metabolismu některých hormonů (např. estrogenu a progesteronu), vitamínu D a některých neurotransmiterů.
 • Vitamín B6 – napomáhá tvorbě červených krvinek, normálnímu metabolismu bílkovin a glykogenu.
 • Biotin – pomáhá udržet normální stav pokožky a vlasů.
 • Vitamín B12 – přispívá k normální tvorbě červených krvinek a podílí se na procesu dělení buněk.
 • Vitamín C přispívá k normální funkci imunitního systému, k normální činnosti nervové soustavy a normální psychické činnosti, k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci kostí, chrupavek, dásní, zubů, kůže a cév, přispívá k normálnímu energetickému metabolismu, k ochraně buněk před oxidativním stresem, k regeneraci redukované formy vitamínu E, k udržení normální funkce imunitního systému během intenzivního fyzického výkonu a po něm, ke snížení míry únavy a vyčerpání, zvyšuje vstřebávání železa.
 • Vitamín D3 se podílí na správném dělení buněk, přispívá k normální funkci imunitního systému, hospodaření těla s vápníkem a fosforem a napomáhá k udržení normálního stavu kostí a zubů.
 • Vitamín E přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem.

Kapsle s omega-3 mastnými kyselinami DHA a EPA (kyselina dokosahexaenová a kyselina eikosapentaenová)

 • DHA přispívá k normálnímu vývoji zrakukojenců do 12 měsíců věku.*
 • DHA z těla matky přispívá k normálnímu vývoji mozku ploduv těle matky a kojenců vyživovaných mateřským mlékem.**
 • DHA z těla matky přispívá k normálnímu vývoji očí plodu v těle matky a kojenců vyživovaných mateřským mlékem.***
 • Vitamín E přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem.

* Příznivého účinku se dosáhne při příjmu 100 mg DHA denně.

** Příznivého účinku se dosáhne při příjmu 200 mg DHA denně navíc k doporučené denní dávce příjmu omega-3 mastných kyselin u dospělých, tj.: 250 mg DHA a kyseliny eikosapentaenové (EPA).

*** Příznivého účinku se dosáhne při příjmu 200 mg DHA denně navíc k doporučené denní dávce příjmu omega-3 mastných kyselin u dospělých, tj.: 250 mg DHA a kyseliny eikosapentaenové (EPA).


Dávkování

Užívejte 1 tabletu a 1 kapsli denně. Zapijte dostatečným množstvím tekutiny. Přípravek se užívá s jídlem nebo po jídle (pro lepší vstřebávání omega-3 mastných kyselin a vitamínů rozpustných v tucích). Doporučujeme užívat pravidelně v určitou denní dobu.

Složení

Vitamin C 110 mg (137 % RHP), niacin 15 mg (93 % RHP), vitamin E 13 mg (108 % RHP), kyselina pantothenová 6 mg (100 % RHP), vitamin B6 1,9 mg (135 % RHP), riboflavin 1,6 mg (114 % RHP), thiamin 1,2 mg (109 % RHP), folát 400 µg (200 % RHP) – z toho kyselina listová 200 µg (100 % RHP) a L-methylfolát 200 µg (100 % RHP), jód 150 µg (100 % RHP), biotin 50 µg (100 % RHP), vitamin B12 5 µg (200 % RHP), vitamin D3 5 µg (100 % RHP) v jedné tabletě.

DHA 200 mg, EPA 28 mg, vitamin E 13 mg (108 % RHP) v jedné kapsli. RHP …. referenční hodnota příjmu.

Tablety: Maltodextrin, zahušťovadlo (mikrokrystalická celulóza), L-askorbát sodný, DL-α-tokoferyl-acetát, protispékavá látka (isomalt), potahové látky [emulgátor (hydroxypropylmethylcelulóza), protispékavá látka (talek), barvivo (oxid titaničitý), stabilizátor (polyvinylpyrolidon), barvivo (oxidy a hydroxidy železa)], nikotinamid, D-pantothenát vápenatý, kyanokobalamin, protispékavá látka (hořečnaté soli mastných kyselin), pyridoxin hydrochlorid, cholekalciferol, riboflavin, thiamin mononitrát, L-methylfolát vápenatý, kyselina pteroylmonoglutamová, jodid draselný, D-biotin.

KapsleRybí olej (70 % DHA, 10 % EPA), kapsle [želatina, zahušťovadlo (glycerol), voda], DL-α-tokoferyl-acetát, přírodní citronové aroma.

Upozornění

Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Není určeno jako náhrada pestré stravy. Dbejte na vyváženou a pestrou stravu a zdravý životní styl. Ukládejte mimo dosah dětí. Určeno pro těhotné ženy od 13. týdne těhotenství a pro kojící ženy.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.