Vitamíny pro těhotné (18)

Seřadit podle
Dr.Max Kyselina listová - pro normální psychickou činnosti, krvetvorbu a pro růst zárodečných tkání během těhotenství.
Doplněk stravy těhotné a kojící matky s kyselinou listovou a DHA.
Kombinace vitaminů, jódu, kyseliny listové a L-metylfolátu pro ženy plánující těhotenství a těhotné ženy do konce 12.týdne.
Kyselina listová přispívá k růstu zárodečných tkání během těhotenství a normální krvetvorbě.
30 tablet + 30 kapslí
Vitamíny, minerály + omega-3 kyseliny pro ženy od 13.týdne těhotenství.
28 tablet + 28 tobolek
Vitaminy a minerály pro ženy od 13. týdne těhotenství až do porodu.
60 gelových kapslí
Kombinace myo-inositolu, alfa-laktalbuminu, d-chiro-inositolu a kyseliny listové.
30 tablet + 30 kapslí
Pro ženy plánující těhotenství a těhotné i kojící maminky.
90 tablet
Pro ženy plánující těhotenství a těhotné i kojící maminky.
Instantní nápoj plný vitaminů a minerálních látek pro období mateřství.
Těhotenský multivitamin se 100 % folátu v aktivní formě.
Vitaminy, minerály a stopové prvky s probiotiky a extraktem ze zázvoru.
60 sáčků
Doplněk stravy pro ženy pro období plánování těhotenství.
Doplněk stravy s obsahem pyridoxinu (vitaminu B6) a kyseliny listové.
Těhotenský multivitamin se 100 % folátu v aktivní formě.
60 tablet
Směs rostlinných výtažků, vitamínů a minerálů pro nastávající maminky.
Zdroj omega-3 mastných kyselin důležitých pro správný vývoj plodu a kojence.
30 měkkých tobolek
Kombinace důležitých vitaminů, minerálů a folátu doplněná DHA pro těhotné a kojící matky.
Vitamíny pro těhotné

Vitamíny pro těhotné

Celé těhotenství s sebou nese zvýšené nároky na mnohé vitaminy, minerály a stopové prvky. Je tomu tak nejen kvůli Vašemu zdraví, ale především kvůli správnému vývoji, výživě a zdraví Vašeho miminka. Na dostatečný příjem některých vitaminů je dobré myslet ještě před otěhotněním. Hladiny vitaminů a minerálů v těle totiž ovlivňují pravděpodobnost otěhotnění, udržení těhotenství v prvních dnech a týdnech a také zásadním způsobem určují vývoj plodu, budoucí zdravotní stav miminka i jeho predispozice k některým chronickým nemocem v dospělosti.

Kyselina listová a těhotenství

Nejdůležitějším vitaminem během celého těhotenství je kyselina listová. Je nezbytná pro normální krvetvorbu, funkci imunitního systému a přispívá k růstu zárodečných tkání během těhotenství. Proto se doporučuje začít ji doplňovat nejméně 4 týdny před plánovaným početím. Vhodné je vybírat vitaminy pro těhotné s kyselinou listovou i s jejím aktivním metabolitem (tzv. L-methylfolát; metafolin), který tělo využije lépe než samotnou kyselinu listovou.

Jaké vitaminy jsou důležité při plánování těhotenství a v prvním trimestru

V době plánování těhotenství a v prvním trimestru je kromě kyseliny listové důležitý i vitamin B6, vitamin D a jód. První týdny těhotenství jsou totiž pro správný vývoj miminka zásadní. Pokud nemáte pestrou stravu, musíte dodržovat jednostrannou dietu či pokud Vám těhotenské nevolnosti nedovolí kvalitně jíst, pak je vhodné sáhnout po některém z přípravků s vyváženou kombinací vitaminů pro těhotné.

Vitaminy a minerály důležité ve 2. a 3. trimestru

S tím, jak roste miminko, i nadále roste potřeba mnoha vitaminů a minerálů. Od 2. trimestru se často objevuje nedostatek železa, což se může projevovat chudokrevností a zvýšenou únavou. Zvyšuje se také potřeba vápníku, který je důležitý pro svaly, kosti i zuby. A často dochází i k projevům nedostatku hořčíku, jako jsou křeče v nohou či tvrdnutí bříška. Hořčík přispívá k normální činnosti nervové soustavy, svalů a ke snížení míry únavy a vyčerpání.

Kromě vitaminů jsou v těhotenství velmi důležité i omega-3 nenasycené mastné kyseliny. Během těhotenství je důležitá zejména DHA (kyselina dokosahexaenová), kterou najdeme v tučných mořských rybách. Přispívá k normálnímu vývoji mozku a zraku a její příjem je důležitý i po celou dobu kojení.

 A jak vybrat ty nejlepší vitaminy pro těhotné?

Nejdražší neznamená vždy nejlepší. Sledujte zejména obsah aktivního metabolitu kyseliny listové (methylfolát), vitaminu D, jódu a  DHA (omega-3 nenasycené mastné kyseliny). Nezapomínejte také na přírodní vitaminy pro těhotné na ovoce, zeleninu, celozrnné obiloviny, luštěniny a ořechy.