Vitamíny pro těhotné (12)

Řadit
Filtry výpisu
 • Chytré miminko superfolin 2 MAMA 60 tablet + 60 kapslí

  60 tablet + 60 kapslí

  Doplněk stravy těhotné a kojící matky s kyselinou listovou a DHA.

  Doplněk stravy

 • Dr.Max Pregnafolin 800 30 tablet

  30 tablet

  Kombinace vitaminů, jódu a folátu ve formě kyseliny listové a L-metylfolátu.

  Doplněk stravy

 • Dr.Max Pregnafolin + DHA 30 tablet + 30 kapslí

  30 tablet + 30 kapslí

  Důležité vitaminy a omega-3 mastné kyseliny pro zdravé těhotenství a vývoj plodu.

  Doplněk stravy

Femibion 2 Těhotenství 28 tablet + 28 tobolek

28 tablet + 28 tobolek

Doplněk stravy

Vitaminy a minerály pro ženy od 13. týdne těhotenství až do porodu.
495 Kč
Inofolic Combi Premium 60 gelových kapslí

60 gelových kapslí

Doplněk stravy

Kombinace myo-inositolu, alfa-laktalbuminu, d-chiro-inositolu a kyseliny listové.
879 Kč
Favea Kyselina listová plus 30 tablet

30 tablet

Doplněk stravy

Tablety s obsahem kyseliny listové a vitaminu B6 (pyridoxin), které příznivě ovlivňují Váš imunitní systém. Ideální v případě plánování těhotenství.

149 Kč
VitaHarmony GraviDHA 240 tobolek

240 tobolek

Doplněk stravy

Zdroj omega-3 mastných kyselin důležitých pro správný vývoj plodu a kojence.
575 Kč
Femibion 2 Těhotenství 56 tablet + 56 tobolek + masážní rukavice

56 tablet + 56 tobolek + masážní rukavice

Doplněk stravy

Vitaminy a minerály pro ženy od 13. týdne těhotenství až do porodu.
1190 Kč
Terranova Folát 400 mcg komplex 50 kapslí

50 kapslí

Doplněk stravy

Kapsle s obsahem kyseliny listové ve formě pro tělo snáze využitelného folátu. Ideální pro ženy snažící se o otěhotnění i ženy těhotné.

309 Kč
Dočasně nedostupné
Favea Emesin 30 tablet

30 tablet

Doplněk stravy

Tablety s obsahem zázvorové silice, která příznivě ovlivňuje trávení a přináší úlevu při žaludečních potížích, obohacené o vitamin B6 pro udržení psychické rovnováhy.

99 Kč
Dočasně nedostupné
GS Mamavit 90 tablet

90 tablet

Doplněk stravy

Důležité vitaminy a minerály pro maminky a jejich miminka.
529 Kč
Dočasně nedostupné
Vitamíny pro těhotné

Vitamíny pro těhotné

Celé těhotenství s sebou nese zvýšené nároky na mnohé vitaminy, minerály a stopové prvky. Je tomu tak nejen kvůli Vašemu zdraví, ale především kvůli správnému vývoji, výživě a zdraví Vašeho miminka. Na dostatečný příjem některých vitaminů je dobré myslet ještě před otěhotněním. Hladiny vitaminů a minerálů v těle totiž ovlivňují pravděpodobnost otěhotnění, udržení těhotenství v prvních dnech a týdnech a také zásadním způsobem určují vývoj plodu, budoucí zdravotní stav miminka i jeho predispozice k některým chronickým nemocem v dospělosti.

Kyselina listová a těhotenství

Nejdůležitějším vitaminem během celého těhotenství je kyselina listová. Je nezbytná pro normální krvetvorbu, funkci imunitního systému a přispívá k růstu zárodečných tkání během těhotenství. Proto se doporučuje začít ji doplňovat nejméně 4 týdny před plánovaným početím. Vhodné je vybírat vitaminy pro těhotné s kyselinou listovou i s jejím aktivním metabolitem (tzv. L-methylfolát; metafolin), který tělo využije lépe než samotnou kyselinu listovou.

Jaké vitaminy jsou důležité při plánování těhotenství a v prvním trimestru

V době plánování těhotenství a v prvním trimestru je kromě kyseliny listové důležitý i vitamin B6, vitamin D a jód. První týdny těhotenství jsou totiž pro správný vývoj miminka zásadní. Pokud nemáte pestrou stravu, musíte dodržovat jednostrannou dietu či pokud Vám těhotenské nevolnosti nedovolí kvalitně jíst, pak je vhodné sáhnout po některém z přípravků s vyváženou kombinací vitaminů pro těhotné.

Vitaminy a minerály důležité ve 2. a 3. trimestru

S tím, jak roste miminko, i nadále roste potřeba mnoha vitaminů a minerálů. Od 2. trimestru se často objevuje nedostatek železa, což se může projevovat chudokrevností a zvýšenou únavou. Zvyšuje se také potřeba vápníku, který je důležitý pro svaly, kosti i zuby. A často dochází i k projevům nedostatku hořčíku, jako jsou křeče v nohou či tvrdnutí bříška. Hořčík přispívá k normální činnosti nervové soustavy, svalů a ke snížení míry únavy a vyčerpání.

Kromě vitaminů jsou v těhotenství velmi důležité i omega-3 nenasycené mastné kyseliny. Během těhotenství je důležitá zejména DHA (kyselina dokosahexaenová), kterou najdeme v tučných mořských rybách. Přispívá k normálnímu vývoji mozku a zraku a její příjem je důležitý i po celou dobu kojení.

 A jak vybrat ty nejlepší vitaminy pro těhotné?

Nejdražší neznamená vždy nejlepší. Sledujte zejména obsah aktivního metabolitu kyseliny listové (methylfolát), vitaminu D, jódu a  DHA (omega-3 nenasycené mastné kyseliny). Nezapomínejte také na přírodní vitaminy pro těhotné – na ovoce, zeleninu, celozrnné obiloviny, luštěniny a ořechy.