516 770 100 | info@drmax.cz | O nás

Mundisal orální gel 8 g

Vyprodáno
 Mundisal orální gel 8 g

Mundisal orální gel 8 g

50012535
Registrovaný léčivý přípravek: Více o legislativě
125 Kč

Mundisal gel se používá při problémech v dutině ústní (bolesti, záněty, vředy), případně i na sliznici nosu a hltanu u dospělých, dospívajících i dětí.

Zobrazit kategorii Záněty dutiny ústní, paradentóza »

Podrobné informace o produktu

Přípravek Mundisal gel se používá k tlumení bolestí a zánětu, podráždění, poranění nebo při vředech v dutině ústní, na sliznici nosu nebo hltanu. Mundisal gel se po přímé aplikaci na postižené místo velmi rychle vstřebává, čímž se dosáhne ve velmi krátké době rychlého tlumení bolesti a protizánětlivého účinku. Zmírnění bolesti nastupuje do 2-3 minut a trvá 2-3 hodiny.  Mundisal gel působí proti široké škále mikroorganizmů (bakterie, plísně) vyskytujících se v ústní mikrofloře. Pokud bolest neustupuje, je velmi silná, příznaky doprovází zvýšená tělesná teplota, nebo se do 7 dnů nebudete cítit lépe je třeba navštívit lékaře.

Dávkování:

U dospělích, dospívajících i dětí se nanáší čistým prstem malé množství gelu (asi 0,5 – 1 cm dlouhý proužek, množství velikosti hrášku) na postižené místo na sliznici a lehce se vmasíruje. Obyčejně se gel aplikuje 3 – 4x denně a množství gelu nesmí být překročeno. Pokud je bolest velmi intenzivní muže se léčba opakovat každé 2 – 3 hodiny (maximální počet 8 – 10 aplikací denně se nesmí překročit). Gel se může nanášet před jídlem a před spaním. Použití u dětí a dospívajících do 16 let v případě současně probíhajícího horečnatého stavu je zakázano. Během těhotenství a kojení by se měl přípravek používat s opatrností a podle pokynů lékaře.

Složení:

Léčivou látkou je cholini salicylas 87,1 mg v 1 g gelu.

Pomocnými látkami jsou  hypromelosa, glycerol, ethanol 96 % (v/v), anýzová silice, levomenthol, natrium-cyklamát, čištěná voda.

Upozornění:

Použití u dětí a dospívajících do 16 let v případě současně probíhajícího horečnatého stavu je zakázano. Během těhotenství a kojení by se měl přípravek používat s opatrností a podle pokynů lékaře.

Kategorie produktu

Parametry

SUKL název MUNDISAL 87,1MG/G ORM GEL 1X8G
Farmakoterapeutická skupina různá jiná léčiva pro lokální léčbu v dutině ústní
Forma Gel
Věk dítěte od narození
SUKL kód 46899
EAN 46899

Přílohy

Příbalová informace PDF

Tento produkt momentálně nelze objednat.

Z důvodu inventury bude možné objednávku vytvořit příští týden.

Omlouváme se za dočasnou nedostupnost. Omezení se týká jen vybraných produktů.