Doplněk stravy

MycoMedica Cordyceps CS-4 90 kapslí

Značka: MYCOMEDICA

MycoMedica Cordyceps CS-4 obsahuje extrakt z mycelia housenice čínské s ideálním poměrem bioaktivních látek.

689

Cena za 1 kus: 7,66 Kč

Doprava zdarma

O produktu: MycoMedica Cordyceps CS-4 90 kapslí

50144622

Úvod

Cordyceps neboli housenice čínská, patřil ve starověké Číně a Tibetu k nejcennějším houbám využívaným k harmonizaci duše i těla. Tato cizopasná houba je bohatým zdrojem betaglukanů, minerálů, stopových prvků i vitamínů. MycoMedica Cordyceps CS-4 se pěstuje řízenou kultivací na živném roztoku. Podhoubí neboli mycelium z tekuté kultury je zpracováno biofermentací a následně metodou horkovodní extrakce. Výsledkem je vysoce kvalitní extrakt s ideálním poměrem bioaktivních látek: 30 % polysacharidů, 12-18 % D-mannitolu (kyselina cordycepsová).

Obsahové bioaktivní složky cordycepsu

  • polysacharidy (β-glukany)
  • manitol
  • flavonoidy
  • alkaloidy
  • steroly
  • nukleosidy a nukleobáze
  • aminokyseliny, polypeptidy
  • vitamíny a minerály

Testování a certifikáty

Vzhledem k tomu, že houby obecně mají schopnost nasávat do sebe veškeré látky z prostředí, ve kterém rostou, je velmi důležité houbovou surovinu řádně testovat, aby byla zaručena její čistota. MycoMedica nechává každou šarži testovat v německé nezávislé laboratoři, a to na více než 500 druhů známých škodlivin (patogenů) jako jsou těžké kovy, pesticidy, člověku nebezpečné mikroorganismy, obsah polycyklických aromatických uhlovodíků (PAHs) a na radioaktivitu.


Dávkování

Běžná dávka: 1-2 kapsle denně. Zvýšená dávka: 3-10 kapslí denně. Užívejte na lačno (minimálně 30 minut před jídlem či 60 minut po jídle), zapíjejte vodou nebo slabým zeleným čajem. U dětí je dávkování snížené úměrně věku. Je vhodné poradit se s lékařem či praktikem čínské medicíny. Doporučujeme užívat vždy 5 dní v týdnu a 2 dny vynechat.


Složení

Složení v 1 rostlinné kapsli: cordyceps CS-4 (housenice čínská, Cordyceps sinensis) 100% čistý extrakt 500 mg. Neobsahuje lepek, konzervační látky, barviva ani cukr. Vhodné pro vegany.


Upozornění

Doplněk stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Není určeno pro děti do 3 let, těhotné a kojící ženy. Není náhradou pestré stravy a zdravého životního stylu. Uchovávejte mimo dosah dětí!


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.