Cordyceps - Housenice čínská (15)

Seřadit podle
Obsahuje kombinaci 13 přírodních látek s maximálním synergickým efektem.
Cordyceps má pozitivní účinky na lidské tělo, které využívá hlavně tradiční čínská medicína a sportovci.
Cordyceps nebo-li Housenice čínská je naprosto unikátní doplněk stravy, neboť obsahuje vysoce účinné extrakty léčivých hub a bylin.
Obsahuje jemný prášek z housenice čínské v rostlinných kapslích.
Cordyceps sinensis je vzácná houba, která patří k hlavním pilířům tradiční čínské medicíny.
Fermentovaný extrakt z houby cordyceps s ideálním poměrem aktivních látek.
Extrakt z houby Cordyceps chinensis v rostlinné kapsli. Cordyceps má pozitivní účinky na lidské tělo, které využívá hlavně tradiční čínská medicína.
Vyzkoušejte kombinaci extraktů dvou vzácných hub Reishi a Cordyceps.
bezlihový extrakt 100 ml
Obsahuje standardizovaný výtažek z celé houby se 40 % polysacharidů.
Kvalitní výtažek z houby s 50% obsahem polysacharidů.
Obsahuje kolostrum a ostropestřec, který podporuje trávení a funkci jater.
Housenice je velmi ceněnou látkou tradiční čínské medicíny.
Obsahuje standardizovaný extrakt s minimálně 30 % polysacharidů.
Sedm funkčních hub v BIO kvalitě - reishi, chaga, maitake, shiitake, hericium, cordyceps a tremella.
Obsahuje extrakt z Cordycepsu s optimálním množstvím 40 % polysacharidů.
Cordyceps - Housenice čínská

Cordyceps - Housenice čínská

Cordyceps (housenice čínská, Cordyceps sinensis, čínsky Dongchongxiacao) patří mezi nejvzácnější z tzv. chytrých hub, jejichž užívání je v současné době velmi populární v minulosti patřila mezi základní přípravky tradiční čínské medicíny a vzhledem k tomu, jak vzácná byla, se užívala údajně výhradně v císařském paláci. Housenice je velmi specifická houba, která skutečně vypadá jako housenka, a to proto, že parazituje na housenkách některých motýlů nebo larev hmyzu. Houba housenkou postupně prorůstá, zatímco její chitinová schránka zůstává neporušena. V přírodě se Cordyceps vyskytuje ve vysokých polohách Číny a Tibetu, sběr je ovšem velmi náročný, takže přírodní Cordyceps stojí aktuálně asi 1800 USD za kilogram. Moderní doplňky stravy se sušeným cordycepsem nebo s jeho extrakty pocházejí z pěstíren, a díky tomu má možnost vyzkoušet blahodárné účinky tohoto himalájského klenotu kdokoliv z vás.

Cordyceps vlastnosti

Cordyceps obsahuje asi 25% bílkovin, 8% tuku, 29% sacharidů, 18% vlákniny a 4% minerálních látek. Z hlediska vlivu na lidský organismus jsou jako u všech chytrých hub důležité především polysacharidy a triterpenoidy, dále nukleosidy, v tomto případě zejména cordycepin a adenosin či izoflavonoidy. Prospěšné mastné kyseliny jsou zastoupeny kyselinou linolenovou a olejovou. Obsažený ergosterol je zdrojem vitaminu D2, přítomny jsou také vitaminy skupiny B a vitamin K. Z minerálních látek jsou přítomny např. železo, vápník, fosfor, hořčík a další. Cordyceps se v Číně tradičně užíval podobně jako ženšen, tj. při únavě, psychickém a tělesném vyčerpání, ale také jako afrodiziakum nebo k léčení široké škály nejrůznější neduhů.

Chytré houby prášek (biomasa) nebo extrakt?

Rozdílný způsob zpracování rostlinných látek ovlivňuje jejich výsledný efekt. Zatímco extrakty jsou koncentrovanější a obsahují vysoké množství polysacharidů, beta-glukanů a dalších tělu prospěšných látek, prášek či biomasa působí komplexněji, protože obsahuje všechny látky a enzymy, které se při extrakci ztrácejí. Prášková forma z biomasy má oproti extraktu o něco jemnější působení. Obecně lze říci, že biomasu lze doporučit pro dlouhodobé užívání a extrakty naopak pro intenzivnější kúru. V současné době je Cordyceps velmi oblíben pro harmonizaci organismu při zvýšené zátěži, velmi populární je i mezi vrcholovými sportovci pro zlepšení výkonnosti. Vyzkoušejte i vy tento hodnotný doplněk stravy. Začněte například ráno u snídaně, kdy si do kaše nebo do smoothie zamícháte prášek této houby, která vás povzbudí do nového dne.

Zdroje:

http://www.chemicke-listy.cz/ojs3/index.php/chemicke-listy/article/view/109/109

https://www.superionherbs.cz/?s=cordyceps&post_type=product

https://www.healthline.com/nutrition/cordyceps-benefits