Registrovaný léčivý přípravek

Nizoral 20 mg/g šampon 100 ml

Značka: NIZORAL

Nizoral šampon se používá k léčbě kožních infekcí způsobených plísněmi nebo kvasinkami u dospělých a dospívajících od 12 let.

309
Doprava zdarma při nákupu nad 1 500 Kč. Limit pro přihlášené je 399 Kč.

O produktu: Nizoral 20 mg/g šampon 100 ml

50147943

Úvod

Nizoral šampon léčí a pomáhá předcházet infekcím kůže vyvolaných plísněmi nebo kvasinkami. Šampon lze použít na vlasatou část hlavy i rozsáhlejší plochy na hrudi, trupu nebo v obličeji. Šampon Nizoral mohou používat dospělí a dospívající od 12 let.

Nizoral šampon je určen k léčbě:

  • lupů (olupování pokožky na vlasaté části hlavy v podobě bílých šupinek)
  • seboroické dermatitidy (červeno-hnědé skvrny s bělavými šupinami na obličeji nebo hrudi)
  • pityriasis versicolor (malé skvrny nepravidelného tvaru na trupu)

Dávkování

Umyjte důkladně postižené oblasti na kůži, šampon ponechejte 3-5 minut působit, teprve pak opláchněte.  

Četnost používání šamponu závisí na druhu infekce a rovněž na tom, zda chcete onemocnění léčit nebo zamezit jeho návratu. Při léčbě lupovitosti a seboroické dermatitidy se šampon používá 2x týdně po dobu 2-4 týdnů. Jako prevence pak 1x týdně nebo 1x za dva týdny. Při léčbě pityriasis versicolor se šampon používá 1x denně po dobu 5 dní.


Složení

Léčivou látkou je ketoconazolum 20 mg v jednom g šamponu.

Dalšími pomocnými látkami jsou natrium-lauromakrogol-sulfát, dinatrium-lauromakrogolsulfosukcinát, diolamid kyseliny kokosové, kvarternizovaný kolagen, makrogol-5500- methylglukoso-dioleát, chlorid sodný, koncentrovaná kyselina chlorovodíková, imidomočovina, parfém, hydroxid sodný, sodná sůl erythrosinu a čištěná voda.


Upozornění

Dostane-li se šampon do očí, důkladně je vypláchněte vodou. Nizoral šampon obsahuje alergenní vonné látky, které mohou vyvolat alergickou reakci. Benzylalkohol a kyselina benzoová mohou vyvolat místní podráždění a butylhydroxytoluen může způsobit místní kožní reakce nebo podráždění očí a sliznic.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.