NUPO

  (31)

Nízkokalorická dieta NUPO je dobrým startem pro efektivní hubnutí. Kompletní a vyvážená náhrada stravy v podobě šejků, polévek, kaší, křupavých tyčinek a nápojů obsahuje vše, co lidské tělo potřebuje. V každé porci se nachází vyvážený poměr vitamínů, minerálů, proteinů, sacharidů, tuků a vlákniny.

Seřadit podle
 • Trvanlivé jídlo v tekuté formě s energetickou hodnotou 60,95 kcal na 100 g.
 • NUPO One Meal + Prime Jahoda

  nápoj v prášku 360 g
  Prášek pro přípravu nápoje slouží k rychlé náhradě hlavního jídla.
 • Doplněk stravy s obsahem glucomannanu, extraktu z rakytníku a chromu v přírodních kapslích.
 • Kompletní nízkokalorické jídlo ve formě nápoje při redukci hmotnosti.
 • Kompletní nízkokalorické jídlo ve formě polévky při redukci hmotnosti.
 • Měkký koláček bez přidaného cukru a s vysokým obsahem bílkovin.
 • Lahodná tyčinka s nižším obsahem kalorií je vhodná na cesty, do práce nebo do školy.
 • Kompletní nízkokalorické jídlo s vyváženým poměrem živin.

NUPO – dánská dieta, která efektivně pomáhá zhubnout

Klinicky prověřená a nutričně komplexní dieta vám pomůže rychle a bezpečně zhubnout. Stačí 6 dietních jídel denně, ať už jsou to sladké šejky, krémové polévky nebo chutné kaše. Příprava jídel je jednoduchá a potřebujete k ní pouze vodu a šejkr. Navíc si je díky praktickému balení jednotlivých porcí můžete brát všude s sebou.

NUPO v minulosti a dnes

Dánský obezitolog Dr. Flemming Quaade na počátku 80. let vynalezl způsob, jak účinně pomoci svým pacientům, kteří sváděli boj s velkou nadváhou. Sestavil tedy výživu s minimem kalorií, ale dostatečným a vyváženým poměrem nutrientů. Záhy byla první nízkokalorická dieta na světě.

V současné době má NUPO na svém kontě 35 studií a řadí se tak mezi nejlépe zdokumentované diety na světě. Podle Petera Wedelheima, který je generálním ředitele NUPO v Dánsku, spočívá úspěch této diety v tom že, kromě jejího složení, k ní mají uživatelé velmi kladný vztah. Navíc brzy vidí výsledky svého snažení a to je motivuje si váhu udržet.

Jednoduchá příprava a volitelné kombinace jídel

Denně si vychutnáte 6 porcí NUPO diety (ne více, ne méně). Kombinace jídel je zcela na vás, každý sáček má totiž pouhých 115 kalorií. Každé jedno balení NUPO diety obsahuje 12 porcí jedné příchutě, a tak vám vystačí na 2 dny. Navíc žádná z příchutí neobsahuje lepek (s výjimkou kaše) ani GMO.

NUPO dietu lze užívat až 4 týdny a následně by měla následovat pauza v délce trvání diety. Během této doby se stravujete dle doporučeného low carb jídelníčku, který výrobce připravuje, a v případě dalšího hubnutí se další cyklus znovu opakuje.

Princip NUPO diety

Je to zcela jednoduché. Na dietě NUPO přijme lidské tělo pouhých 700 kcal denně. To je tedy mnohem méně, než běžně spotřebujete. Vzhledem k tomu, že primárním zdrojem energie, jsou sacharidy, během této diety jich přijmete maximálně 70 g denně. Zhruba po 2 dnech tělu dojdou zásoby sacharidů a tělo začne využívat jako zdroj energie tuky. Tento stav se nazývá ketóza je pro něj typická nízká, ale vyrovnaná hladina cukrů v krvi. To ovlivňuje chuť k jídlu a zároveň omezuje pocity hladu. Přestože je během NUPO diety náš organismus vystaven nižšímu příjmu sacharidů, nepřijde o důležité živiny, které potřebuje. Je však důležité, abyste nevynechali žádné z šesti denních jídel.