Doplněk stravy

Nupreme Chaga BIOMASA 100 kapslí

Značka: NUPREME
  • Nupreme Chaga BIOMASA obsahuje sušený prášek z plodnic upravený speciální metodou pro lepší stravitelnost. Chaga obsahuje množství hodnotných bioaktivních látek.
229 ušetříte 10 Kč

Původní cena 239 Kč, sleva 4%

Nejnižší cena před slevou: 239 Kč

Cena za 100 kusů: 229 Kč

O produktu: Nupreme Chaga BIOMASA 100 kapslí

50140527

Úvod

Chaga obsahuje množství hodnotných bioaktivních látek, a stejně jako mnohé další houby tradiční čínské medicíny má tisíciletou tradici v užívání. Houba s výrazným typicky černým zbarvením, způsobeným koncentrací pigmentu melaninu, se přirozeně vyskytujíce v nehostinných oblastech sibiřských stepí. Parazituje na kmenech bříz a nasává do sebe jejich energii.

Prášek – biomasa nebo extrakt?

I když mohou být ze stejné suroviny – houby, jedná se o dva rozdílné produkty, dva rozdílné způsoby zpracování. Každý má však svůj smysl. Zatímco extrakty jsou vlastně výtažky, které jsou koncentrované a obsahují vysoké množství polysacharidů, glukanů a dalších tělu prospěšných látek, prášek či biomasa působí více synergicky než extrakty, protože obsahuje všechny látky a enzymy, které se při extrakci ztrácejí. Obecně se dá říci, že biomasu lze doporučit při dlouhodobém užívání a extrakty naopak při akutních potížích. Denně lze užívat kolem 3 g houbového prášku – biomasy, ale může to být klidně až trojnásobek.

Stravitelnost a zpracování

Houby je nutné při zpracování upravit tak, abychom je dokázaly strávit. Obal houbových buněk tvoří chitin, který je pro náš trávicí systém příliš tvrdým oříškem. Pokud tedy chceme z hub, respektive z jejich buněk, získat maximum aktivních látek, musíme chitinový obal narušit. Doplněk stravy Nupreme Chaga BIOMASA je vyrobený ze sušených plodnic, které byly zpracovány speciální metodou shellbroken. Při tomto procesu dochází k dezintegraci houbových buněk, což zvyšuje biologickou dostupnost aktivních látek.

Hlavní vlastnosti

  • chaga obsahuje množství cenných bioaktivních látek
  • obsahuje komplexní biomasu ze sušené houby
  • upraveno speciální metodou shellbroken pro lepší stravitelnost

Dávkování

Denní dávka je 2-6 kapslí denně, 20 minut před jídlem. Zapijte neperlivou vodou nebo čajem. Užívejte 5 dní v týdnu, poté 2 dny vynechte. 


Složení

Chaga biomasa (prášek z plodnice lnonotus obliquus), rostlinná kapsle (HPMC).


Upozornění

Doplněk stravy. Nemá schválené léčivé účinky a nejedná se o lék. Není určeno dětem do 3 let. Těhotné a kojící ženy použití přípravku musí konzultovat se svým lékařem. Není určeno jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte uvedené dávkování. Ukládejte mimo dosah malých dětí.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.