Čaga - chaga (10)

Seřadit podle
Kombinuje účinky zdraví prospěšných hub (čaga, reishi) a rakytníku řešetlákového.
Silný dvojitý extrakt s obsahem hodnotných bioaktivních látek.
Extrakt z houby chaga s 50% obsahem polysacharidů.
Výtažek z chagy pocházející z nedotčené oblasti Laponska.
Pro podporu imunity. S obsahem sibiřské houby čaga a extraktem z brusinek
Sedm funkčních hub v BIO kvalitě - reishi, chaga, maitake, shiitake, hericium, cordyceps a tremella.
Chaga obsahuje množství hodnotných bioaktivních látek.
Houba Chaga (rezavec šikmý) je bohatým zdrojem zdraví prospěšných látek.
Obsahuje standardizovaný extrakt z čagy se 40 % polysacharidů.
Multifunkční bioregulátor s chagou, lapachem a šišákem.
Čaga - chaga

Čaga - chaga

Čaga (často sibiřská čaga, psáno též chaga) je označení pro rezavec šikmý (Inonotus obliguus), dřevokaznou houbu z čeledi kožkovitých, která se vyskytuje v chladnějších klimatických oblastech, kde roste na kmenech listnatých stromů. Její plodnice mají tvar připomínající tmavě hnědé až černé nádory touto podobností bylo patrně inspirováno její tradiční využití v lidovém léčitelství. Přestože se nejedná o houbu příliš vzhlednou, její blahodárné účinky jí mezi příznivci přírodních metod péče o zdraví vysloužily pověst jednoho z nejúčinnějších adaptogenů. Čagu najdeme v přírodě např. na severu Evropy, ve Skandinávii, na Sibiři, v Číně, ale i v Severní Americe. Za nejkvalitnější je považován čaga rostoucí na břízách. V Asii se v tradičním léčitelství používá již tisíce let, v Rusku a na severu Evropy pak asi od 16. století. Na Sibiři a na Urale se čaj připravený z čagy pil každý den, a právě díky tomuto zvyku se mnoho místních lidí dožívalo velmi vysokého věku.

Čaga vlastnosti

Čaga obsahuje velké množství biologicky aktivních látek (až 200), nejdůležitějšími z nich jsou podobně jako u většiny chytrých hub polysacharidy a triterpenoidy. Z polysacharidů jsou to například beta-glukany a heteroglukany, z triterpenů pak inotodiol, betulin a betulinová kyselina (ty čaga získává z břízy, betula = latinsky bříza). Dále houba obsahujeseskviterpeny, steroly, lipidy a alkaloidy, vitaminy, minerály, aminokyseliny a další látky. Čaga má tmavou barvu díky vysokému množství pigmentu melaninu, který je u lidí kožním barvivem chránícím kůži před negativními vlivy UV zářením.

Čaga doplňky stravy

Čaga patří mezi oblíbené adaptogeny a antioxidanty, harmonizuje tělo i ducha, používá se k očištění organismu, vyladění a celkovému posílení energie a vitality. Doplňky stravy s čagou zakoupíte zpravidla v podobě kapslí nebo v podobě prášku, který můžete zamíchat do polévek, omáček či smoothies. Čagu můžete pořídit i ve formě kapek. Čaga se často kombinuje s dalšími houbovými extrakty (např. hlíva, reishi, shiitake a další). Při výběru extraktu sledujte procento obsažených polysacharidů a triterpenoidů.

Zdroj:

https://www.superionherbs.cz/obchod/caga/

http://www.chaganela.cz/veda-a-vyzkum/chemicke-slozeni