Nutridrink Compact balíček 5+1 6x125 ml

Potravina pro zvláštní lékařské účely

Značka: NUTRIDRINK
Více výživy v menším objemu. Kompletní tekutá výživa Nutridrink Compact je vhodná zejména pro pacienty, kteří trpí nechutenstvím a mohou přijímat pouze malé porce.
Skladem na e-shopu
229 ušetříte 30 Kč

Původní cena 259 Kč sleva 12%

Cena za 100 ml: 31 Kč

FKSP
Produkt lze uhradit kartou FKSP Edenred card

O produktu

50124640

Nutridrink Compact bohatý na energii pomůže doplnit potřebné živiny.

Výživa hraje zásadní roli nejen ve zdraví, ale její význam je ještě větší v období nemoci. Nedostatečný příjem stravy a nechutenství jsou spojeny s mnoha onemocněními a mohou vést k nedostatku potřebných živin.


Co je Nutridrink Compact?

Nutridrink Compact je tekutá výživa vyvinutá pro pacienty se zvýšenou potřebou energie a nedostatečným příjmem živin. Může sloužit jako částečná nebo úplná náhrada stravy pro pacienty trpící podvýživou související s onemocněním. Existují také varianty tekuté výživy určené pro pacienty s podvýživou při nádorových onemocněních, proleženinách, při zvýšené potřebě bílkovin či při jejich sníženém příjmu, ale také pro pacienty s cukrovkou.


Pro koho je vhodný Nutridrink Compact?

Podvýživa neboli malnutrice je stav, kdy má tělo nedostatek potřebných živin. Může se jednat o nedostatek základních živin (cukry, tuky, bílkoviny) nebo některých dalších složek potravy (například vitaminů, stopových prvků apod.). Podvýživa související s onemocněním může způsobit oslabení imunitního systému, zvýšení rizika infekce, zhoršené hojení ran či delší dobu hospitalizace.

Poraďte se s lékárníkem či lékařem o možnostech výživy, pokud vy nebo váš blízký:

  • nemůžete jíst nebo jíte méně než dříve,
  • ztrácíte na váze (hubnete) aniž byste to plánovali,
  • cítíte se slabší nebo nezvládnete tolik námahy jako dříve,
  • pociťujete častěji únavu,
  • jste v rekonvalescenci nebo po návratu z nemocnice.
Nutridrink Compact zvýhodněný balíček

Nutridrink Compact

Co znamená Compact v názvu přípravku?

Název Compact označuje koncentrovanější přípravky, které obsahují stejné množství bílkovin, energie a dalších živin v malém objemu pouhých 125 ml jako původní 200ml varianty:

  • Stejné množství energie, bílkovin a ostatních živin, pouze v koncentrovanější formě. Pacientovi tedy stačí upít menší množství objemu.
  • Více dostupných příchutí než u původních 200ml přípravků.
  • Menší rozměr balení, které je potřeba odnést domů z lékárny.
  • Ekologičtější balení - menší spotřeba papíru, plastu a vody.

Jak Nutridrink Compact užívat?

Dávkování

Jako doplněk stravy 1-3 lahvičky Nutridrink Compactu denně mezi jídly; jako jediný zdroj výživy 5-7 lahvičky denně, čímž je zajištěn kompletní denní doporučený přísun energie a živin, včetně minerálních látek, vitaminů a stopových prvků.

Použití

Nutridrink Compact je určen k bezprostřednímu použití jako nápoj, nejlépe chutná vychlazený, vhodné popíjet po malých doušcích. Je možné zmrazovat. Lze i ohřát nebo použít k přípravě koktejlů. Před použitím protřepat. Skladovat na suchém a chladném místě (do 25°C). Po otevření uchovávat v chladničce max. po dobu 24 hodin. Ošetřeno UHT.

Nutridrink návod k použití

Přípravky výživy k popíjení

Přípravky výživy Nutridrink Compact

Upozornění

Nutridrink Compact je vhodný jako náhrada části stravy nebo jako jediný zdroj výživy v případě, kdy pokrytí výživových potřeb pacienta nelze dosáhnout běžnou stravou. Používá se na základě doporučení lékaře nebo osoby kvalifikované v oblasti výživy lidí, farmacie nebo péče o matku a dítě. Není určeno pro děti do tří let. Opatrnosti je třeba u dětí od 3 do 6 let věku. Dodržujte pitný režim pro zajištění dostatečné hydratace organismu.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.