Nutridrink

  (37)
Nutridrink více energie pro vás a vaše nejbližší.

Výživa hraje zásadní roli nejen ve zdraví, ale její význam je ještě větší v období nemoci. Nedostatečný příjem stravy a nechutenství jsou spojeny s mnoha onemocněními a mohou vést k nedostatku potřebných živin.

Co je Nutridrink?

Nutridrink je tekutá výživa speciálně vyvinutá pro pacienty se zvýšenou potřebou energie a nedostatečným příjmem živin. Může sloužit jako částečná nebo úplná náhrada stravy pro pacienty trpící podvýživou související s onemocněním. Existují také varianty tekuté výživy určené pro pacienty s podvýživou při nádorových onemocněních, proleženinách, při zvýšené potřebě bílkovin či při jejich sníženém příjmu, ale také pro pacienty s cukrovkou.

Pro koho je vhodný Nutridrink a jeho varianty?

Podvýživa neboli malnutrice je stav, kdy má tělo nedostatek potřebných živin. Může se jednat o nedostatek základních živin (cukry, tuky, bílkoviny) nebo některých dalších složek potravy (například vitaminů, stopových prvků apod.). Podvýživa související s onemocněním může způsobit oslabení imunitního systému, zvýšení rizika infekce, zhoršené hojení ran či delší dobu hospitalizace.

Lahvička

Před použitím nápoj řádně protřepejte

Lahvička + produkt

Popíjejte po doušcích mezi jídly

Hrneček + symbol vychlazení

Nejlépe chutná vychlazený, ale můžete jej i ohřát

dávkování

1–3 lahvičky denně po dobu alespoň 14 dnů, pokud lékař neurčí jinak

Kuchařská čepice

Chutné recepty s Nutridrink najdete na nutridrink.cz

Poraďte se s lékárníkem či lékařem o možnostech výživy, pokud vy nebo váš blízký:

  • nemůžete jíst nebo jíte méně než dříve
  • ztrácíte na váze (hubnete) aniž byste to plánovali
  • cítíte se slabší nebo nezvládnete tolik námahy jako dříve
  • pociťujete častěji únavu
  • jste v rekonvalescenci nebo po návratu z nemocnice

Typy výživy k popíjení

Standardní výživa Nutridrink

Standardní výživa

Jedná se o nutričně kompletní tekutou výživu (vyjma Nutridrink Juice style), přípravky obsahují vysoký obsah energie v různých objemech (125 ml, 200 ml, 300 ml). V rámci těchto přípravků přípravků existují také varianty s vlákninou (Nutridrink Multi Fibre) nebo bez tuku (Nutridrink Juice style).

Vysokoproteinová výživa Nutridrink

Vysokoproteinová výživa

Vysokoproteinová výživa se od standardních přípravků liší hlavně zvýšeným množstvím bílkovin v lahvičce. Oproti standardním přípravkům, které nejčastěji obsahují okolo 12 g bílkovin obsahuje Nutridrink Protein a Nutridrink Compact Protein 18 g bílkovin v lahvičce.

Speciální výživa

Speciální výživa

Tyto přípravky jsou přizpůsobeny speciálním požadavkům určitých skupin pacientů. Jedná se hlavně o pacienty s Diabetes Mellitus (Přípravek Fortimel DiaCare), onkologickým onemocněním (Forticare Advanced) nebo s chronickými ranami či proleženinami (Cubitan).


Přípravky výživy k popíjení

Seřadit podle

Pro koho je vhodný Nutridrink

Tekutá výživa Nutridrink je vhodná pro všechny, kteří z nejrůznějších příčin trpí nedostatečným příjmem potravy, nechutenstvím nebo mají zvýšenou potřebu živin. Je vhodná pro seniory, pro osoby s poruchami polykání nebo pro ty, jež mají potíže se žvýkáním pevné potravy. Nutridrink se podává při nádorových onemocněních, před operacemi a při následné rekonvalescenci. Uplatňuje se i při onemocněních trávicího traktu.

Řada výrobků Nutridrink

Základem produktové řady Nutridrink je nápoj v lahvičce o objemu 200 ml. Můžete vybírat z různých příchutí (čokoláda, vanilka, ovoce) nebo zvolit nápoj bez příchuti. Nutridrink Compact nabízí stejný obsah živin a energie, ale v menší lahvičce o objemu 125 ml. I Nutridrink Compact nabízí širokou škálu příchutí (meruňka, broskev, banán…). Podle specifických potřeb pacienta pak je možné pořídit Nutridrink s vyšším obsahem bílkovin (Nutridrink Protein) nebo vlákniny (Nutridrink Multi Fibre). Nutridrink Juice style neobsahuje tuky a je určen pro pacienty s onemocněním jater, žlučníku nebo slinivky. Alternativou k nápojům je krémová výživa Nutridrink Crème.

Nutridrink je potravina pro zvláštní lékařské účely – potravina pro zvláštní výživu. Je vhodný jako náhrada části stravy nebo jako jediný zdroj výživy v případě, kdy pokrytí výživových potřeb pacienta nelze dosáhnout běžnou stravou. Používá se na základě doporučení lékaře nebo osoby kvalifikované v oblasti výživy lidí, farmacie nebo péče o matku a dítě.