Nutrilon Advanced 4 1000 g

Výživa pro malé děti

Značka: NUTRILON
Nutrilon Advanced 4 je mléčná výživa pro batolata od ukončeného 24. měsíce. Obsahuje oligosacharidy GOS/FOS a vápník, který je důležitý pro vývoj kostí u dětí.
499

Cena za 1 kg: 499 Kč

O produktu

50135414

Pokračovací mléko pro malé děti od ukončeného 24. měsíce. Nutrilon Advanced 4 je výbornou volbou, pokud hledáte vhodnou mléčnou výživu pro vaše dvouleté batole. Obsahuje vitamin D, který je důležitý pro imunitu i vývoj kostí u dětí**, a také klinicky testovanou směs oligosacharidů GOS/FOS, vyvinutou po vzoru oligosacharidů mateřského mléka. Oligosacharidy jsou látky, které jsou využívány střevní mikroflórou vašeho dítěte.

Vyvinuto na základě 40 let výzkumu mateřského mléka

Patentované složení kojeneckých mlék Nutrilon Advanced vychází z dlouholetého studia mateřského mléka, které nejlépe pokrývá výživové nároky dětí na startu jejich života. Nutricia, s týmem čítajícím více než 500 vědců a odborníků, je již 50 let nadšeným průkopníkem v porozumění výživových potřeb miminek a malých dětí.

Hlavní vlastnosti

 • obsahuje patentovanou směs prebiotik GOS/FOS a LCP*
 • oligosacharid mateřského mléka 3´GL (3´galaktosyllaktózu) je získaný unikátním procesem výroby
 • vitamíny A, C a D** přispívají ke správné funkci imunitního systému
 • omega 3 mastná kyselina alfa-linolenová podporuje rozvoj mozku a nervové soustavy**
 • obsahuje vápník a vitamin D**, které jsou důležité pro správný růst a vývoj kostí
 • nově – bez palmového oleje

Složení

Laktóza (z mléka), sušené odtučněné mléko, maltodextrin/maltodextrín, galaktooligosacharidy (z mléka) 8,6 %, demineralizovaná syrovátka (z mléka), koncentrát syrovátkové bílkoviny (z mléka), rostlinné/rastlinné oleje (řepkový/repkový, slunečnicový/slnečnicový, slunečnicový s vysokým obsahem kyseliny olejové/slnečnicový s vysokým obsahom kyseliny olejovej, kokosový), fosforečnan vápenatý, fruktooligosacharidy 0,6 %, uhličitan vápenatý, rybí olej, citronan/citran draselný, hydrogenfosforečnan hořečnatý/horečnatý, citronan/citran sodný, chlorid draselný, kyselina L-askorbová, emulgátor (sójový lecitin/lecitín), chlorid cholinu/cholín chlorid, síran železnatý, inositol/inozitol, chlorid hořečnatý/horečnatý, L-askorban sodný, síran zinečnatý/zinočnatý, antioxidant (askorbylpalmitát), D-pantothenát/pantotenát vápenatý, DL-α-tokoferyl acetát, mléčné aroma/mliečna aróma, nikotinamid/nikotínamid, riboflavin/riboflavín, retinylpalmitát, cholekalciferol, pyridoxin/pyridoxín hydrochlorid, thiamin/tiamín hydrochlorid, jodid draselný, kyselina pteroylmonoglutamová/pteroylmonoglutámová (kyselina listová), fytomenadion/fytomenadión, D-biotin/D-biotín, kyanokobalamin. Složení se vztahuje k sušenému stavu potraviny. Alergeny jsou vyznačeny tučně. 

Použití

 • Vysterilizujte všechno používané nádobí a převařte pitnou vodu určenou pro kojence. Nechte ji v konvici asi 30 minut vychladnout na přibližně 40 °C. Odpovídající množství převařené vody (viz tabulka na obalu) vlijte do vysterilizovaného hrnečku.
 • Do hrnečku s vodou odměřte prášek přesně podle tabulky na obalu. Vždy používejte přiloženou odměrku a prášek v ní zarovnejte pomocí speciálního plastového pásku uvnitř obalu.
 • Nikdy do výživy nepřidávejte více odměrek, než je stanoveno, ani cokoliv jiného.
 • Hrneček uzavřete a 10 sekund jej důkladně protřepejte ve svislé poloze.
 • Kápnutím na vnitřní stranu zápěstí ověřte teplotu mléčné směsi a ihned podávejte.
 • Připravenou stravu spotřebujte do 2 hodin, poté zlikvidujte.
 • Neohřívejte v mikrovlnné troubě, hrozí opaření dítěte.
 • Po každém použití obal vždy pečlivě uzavřete a uchovávejte jej na suchém a chladném místě (ne v ledničce). Nevkládejte dovnitř vlhkou odměrku.
 • Obsah spotřebujte do 1 měsíce po otevření.

Dávkování

Jedná se o orientační doporučené dávkování. Protože každé dítě má jiné potřeby, konzultujte dávkování se svým pediatrem.

Věk dítěte

Voda na 1 dávku

Počet odměrek
na 1 dávku

Výsledná dávka

Doporučená denní dávka

od 24 měsíců

150 ml

5

166 ml

2x 166 ml mléka

Upozornění

Důležitá doporučení: Nutrilon Advanced 4 je mléčná výživa v prášku pro malé děti od ukončeného 24. měsíce. Potravina pro zvláštní výživu. Má být součástí smíšené a vyvážené stravy dítěte a není náhradou mateřského mléka. Nevhodné pro děti do 1 roku věku. Světová zdravotnická organizace doporučuje výhradní kojení do 6 měsíců věku dítěte, a pokud je to možné, pokračovat v kojení až do dvou let, spolu se zaváděním bezpečné a vhodné doplňkové stravy. Dohlédněte na hygienu prvních zoubků. Pro zdraví dítěte je důležité důsledné dodržování návodu na přípravu i uvedených doporučení.

O značce

 Společnost Nutricia je již od roku 1896 průkopníkem v oblasti nutričních řešení s cílem pomáhat zlepšovat život svých zákazníků a přispívat k plnohodnotnému prožívání každého dne. Za jejím úspěchem stojí mnohaletý výzkum a inovace. Díky širokému portfoliu provázejí výrobky společnosti Nutricia člověka celým jeho životem. Nutricia pomáhá pokrýt výživové potřeby dětí již během prvních 1 000 dnů života a nabízí řešení v některých zdravotních výzvách – pro předčasně narozené děti, při potravinových alergiích, při vzácných metabolických poruchách, v době chronické nemoci jako je křehkost seniorů, onkologické onemocnění a podobně. Od roku 2007 je společnost Nutricia součástí skupiny Danone a přispívá k naplňování celosvětové vize „One Planet. One Health“. Produkty společnosti Nutricia jsou na českém trhu dostupné již více než 25 let, reprezentovány značkami Nutrilon, Hami či Nutridrink.

 * LCP = polynenasycené mastné kyseliny s dlouhým řetězcem. ** Obsah a složení vitamínů a minerálních látek odpovídá legislativě. Dle požadavků legislativy všechna pokračovací mléka obsahují vitamíny A, C a D, vápník a kyselinu alfa-linolenovou.

 

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.