Nutrilon Advanced 5 1000 g

Výživa pro malé děti

Značka: NUTRILON
Nutrilon Advanced 5 je mléčná výživa s vitaminy, prebiotiky GOS/FOS a vápníkem, který je důležitý pro vývin kostí u dětí. Pro děti od 35. měsíce.
499

Cena za 1 kg: 499 Kč

O produktu

50135413

Mléčná výživa v prášku pro děti od 35. měsíce. Nutrilon Advanced 5 obsahuje vitaminy A a C, které podporují imunitní systém**, vápník, důležitý pro vývoj kostí u dětí**, a také klinicky testovanou směs oligosacharidů GOS/FOS po vzoru mateřského mléka. Oligosacharidy jsou látky, které jsou využívány střevní mikroflórou vašeho dítěte.

Vyvinuto na základě 40 let výzkumu mateřského mléka

Patentované složení kojeneckých mlék Nutrilon Advanced vychází z dlouholetého studia mateřského mléka, které nejlépe pokrývá výživové nároky dětí na startu jejich života. Nutricia, s týmem čítajícím více než 500 vědců a odborníků, je již 50 let nadšeným průkopníkem v porozumění výživových potřeb miminek a malých dětí.

Hlavní vlastnosti

 • obsahuje patentovanou směs prebiotik GOS/FOS a LCP*
 • oligosacharid mateřského mléka 3´GL (3´galaktosyllaktózu) je získaný unikátním procesem výroby
 • vitamíny A, C a D** přispívají ke správné funkci imunitního systému
 • omega 3 mastná kyselina alfa-linolenová podporuje rozvoj mozku a nervové soustavy**
 • obsahuje vápník a vitamin D**, které jsou důležité pro správný růst a vývoj kostí
 • nově – bez palmového oleje

Složení

Laktóza (z mléka/z mlieka), sušené odtučněné mléko, maltodextrin, galaktooligosacharidy (z mléka) 8,6 %, demineralizovaná syrovátka/srvátka (z mléka), koncentrát syrovátkové bílkoviny (z mléka), rostlinné oleje (řepkový/repkový, slunečnicový/slnečnicový, slunečnicový s vysokým obsahem kyseliny olejové/slnečnicový s vysokým obsahom kyseliny olejovej, kokosový), fosforečnan vápenatý, fruktooligosacharidy 0,6 %, uhličitan vápenatý, rybí olej, citronan/citran draselný, hydrogenfosforečnan hořečnatý/horečnatý, citronan/citran sodný, chlorid draselný, kyselina L-askorbová, emulgátor (sójový lecitin/lecitín), chlorid cholinu/cholín chlorid, síran železnatý, inositol/inozitol, chlorid hořečnatý/horečnatý, L-askorban sodný, síran zinečnatý/zinočnatý, antioxidant (askorbylpalmitát), D-pantothenát/pantotenát vápenatý, DL-α-tokoferyl acetát, mléčné aroma/mliečna aróma, nikotinamid/nikotínamid, riboflavin/riboflavín, retinylpalmitát, cholekalciferol, pyridoxin/pyridoxín hydrochlorid, thiamin/tiamín hydrochlorid, jodid draselný, kyselina pteroylmonoglutamová/pteroylmonoglutámová (kyselina listová), fytomenadion/fytomenadión, D-biotin/D-biotín, kyanokobalamin. Složení se vztahuje k sušenému stavu potraviny. Alergeny jsou vyznačeny tučně

Použití

 • Vysterilizujte všechno používané nádobí a převařte pitnou vodu určenou pro kojence. Nechte ji v konvici asi 30 minut vychladnout na přibližně 40 °C. Odpovídající množství převařené vody (viz tabulka na obalu) vlijte do vysterilizovaného hrnečku.
 • Do hrnečku s vodou odměřte prášek přesně podle tabulky na obalu. Vždy používejte přiloženou odměrku a prášek v ní zarovnejte pomocí speciálního plastového pásku uvnitř obalu.
 • Nikdy do výživy nepřidávejte více odměrek, než je stanoveno, ani cokoliv jiného.
 • Hrneček uzavřete a 10 sekund jej důkladně protřepejte ve svislé poloze.
 • Kápnutím na vnitřní stranu zápěstí ověřte teplotu mléčné směsi a ihned podávejte.
 • Připravenou stravu spotřebujte do 2 hodin, poté zlikvidujte.
 • Neohřívejte v mikrovlnné troubě, hrozí opaření dítěte.
 • Po každém použití obal vždy pečlivě uzavřete a uchovávejte jej na suchém a chladném místě (ne v ledničce). Nevkládejte dovnitř vlhkou odměrku.
 • Obsah spotřebujte do 1 měsíce po otevření.

Dávkování

Jedná se o orientační doporučené dávkování. Protože každé dítě má jiné potřeby, konzultujte dávkování se svým pediatrem.

Věk dítěte

Voda na 1 dávku

Počet odměrek
na 1 dávku

Výsledná dávka

Doporučená denní dávka

od 36. měsíce

270 ml

9

300 ml

min. 1x 300 ml mléka

Upozornění

Důležitá doporučení: Nutrilon Advanced 5 je mléčná výživa v prášku pro malé děti od ukončeného 36. měsíce. Potravina pro zvláštní výživu. Má být součástí smíšené a vyvážené stravy dítěte a není náhradou mateřského mléka. Nevhodné pro děti do 1 roku věku. Světová zdravotnická organizace doporučuje výhradní kojení do 6 měsíců věku dítěte, a pokud je to možné, pokračovat v kojení až do dvou let, spolu se zaváděním bezpečné a vhodné doplňkové stravy. Dohlédněte na hygienu prvních zoubků. Pro zdraví dítěte je důležité důsledné dodržování návodu na přípravu i uvedených doporučení.

O značce

Společnost Nutricia je již od roku 1896 průkopníkem v oblasti nutričních řešení s cílem pomáhat zlepšovat život svých zákazníků a přispívat k plnohodnotnému prožívání každého dne. Za jejím úspěchem stojí mnohaletý výzkum a inovace. Díky širokému portfoliu provázejí výrobky společnosti Nutricia člověka celým jeho životem. Nutricia pomáhá pokrýt výživové potřeby dětí již během prvních 1 000 dnů života a nabízí řešení v některých zdravotních výzvách – pro předčasně narozené děti, při potravinových alergiích, při vzácných metabolických poruchách, v době chronické nemoci jako je křehkost seniorů, onkologické onemocnění a podobně. Od roku 2007 je společnost Nutricia součástí skupiny Danone a přispívá k naplňování celosvětové vize „One Planet. One Health“. Produkty společnosti Nutricia jsou na českém trhu dostupné již více než 25 let, reprezentovány značkami Nutrilon, Hami či Nutridrink.

 * LCP = polynenasycené mastné kyseliny s dlouhým řetězcem. ** Obsah a složení vitamínů a minerálních látek odpovídá legislativě. Dle požadavků legislativy všechna pokračovací mléka obsahují vitamíny A, C a D, vápník a kyselinu alfa-linolenovou.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.