Phyteneo Octicide 1 mg/g + 20 mg/g kožní sprej, roztok 50 ml

Registrovaný léčivý přípravek

Značka: PHYTENEO
Octicide 1 mg/g + 20 mg/g kožní sprej, roztok se používá k antiseptickému ošetření malých povrchových ran jako jsou například odřeniny, škrábance, řezné ranky či popáleniny.
Skladem na e-shopu
125

O produktu

50130927

octicide

Octicide - dezinfekce, která nebarví a nepálí

Bezbarvý antiseptický roztok s dezinfekčními účinky k ošetření malých povrchových poranění kůže a sliznice. Ničí bakterie a plísně, které mohou zkomplikovat hojení v ráně.
Je vhodný pro dospělé, dospívající a děti.


K čemu se Octicide používá?

Bez porady s lékařem se přípravek používá k opakovanému krátkodobému antiseptickému ošetření malých povrchových ran jako jsou například odřeniny, škrábance, drobné řezné ranky, popáleniny a po bodnutí hmyzem.

Používá se také k opakovanému krátkodobému antiseptickému ošetření aplikací na sliznice a okolní tkáně před diagnostickými a chirurgickými výkony v oblasti zevních pohlavních a vylučovacích orgánů (použití lékařem).

použití

Proč Octicide?

Neštípe a nebarví

Neštípe a nebarví

Neobsahuje dráždivé složky (např.alkohol), a je tak vhodný i pro nejmenší děti. Navíc nebarví a nešpiní oblečení.

Mnohostranné využití

Mnohostranné využití

Vhodný pro dezinfekci malých řezných poranění, odřenin, štípanců, popálenin a při mnoha dalších obtížích.

Šetrný

Šetrný

Díky dobré snášenlivosti a nízké koncentraci je vhodný pro všechny.

Prodloužený efekt působení

Antimikrobiální složka působí na pokožce/v ráně i po aplikaci, kde je aktivní delší dobu.


Kdy Octicide pomáhá?

Odřeniny a škrábance

Odřeniny a škrábance

Drobné řezné ranky

Drobné řezné ranky

Popáleniny

Popáleniny

Po bodnutí hmyzem

Po bodnutí hmyzem


Jak šel čas s antiseptiky

Dávkování

K ošetření ran a poranění aplikujte přípravek na postižené místo 1x denně, pokud lékař neurčil jinak.
Octicide se používá neředěný. Nejlepších výsledků se dosáhne aplikací bezprostředně po poranění nebo při prvních příznacích zánětu.
Nastříkejte na ošetřované místo, aby se zajistilo úplné zvlhčení rány.
U povrchových ran není obvykle nutné žádné krytí obvazem nebo náplastí. Aby se však předešlo možné pozdější infekci v ráně, doporučuje se ránu zakrýt obvazem.
Před zakrytím nechte ránu zaschnout – počkejte alespoň 1-2 minuty od aplikace spreje. Maximální účinek přípravku Octicide je zajištěn do 2 hodin od jeho použití.
Jestliže se rána nehojí správně nebo má známky zánětu jako je zarudnutí, pálení nebo otok v místě aplikace, poraďte se s lékařem. Bez konzultace s lékařem nepoužívejte přípravek déle než 14 dní.


Složení

Léčivé látky: octenidini dihydrochloridum a phenoxyethanolum. Jeden g vodného roztoku kožního spreje obsahuje octenidini dihydrochloridum 1 mg a phenoxyethanolum 20 mg.

Pomocné látky: roztok kokamidopropylbetainu 38 % (kokamidopropylbetain, kyselina kokosová, glycerol, čištěná voda, chlorid sodný), natrium-glukonát, glycerol 85 %, roztok hydroxidu sodného, čištěná voda.


Upozornění

Nepoužívejte přípravek, jestliže jste alergický(á) na jakoukoliv složku tohoto přípravku. Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí!
Zvláštní upozornění: Při aplikaci pomocí mechanického rozprašovače nevdechujte aerosol. Zamezte vniknutí přípravku do krevního oběhu, například v důsledku náhodného vstříknutí. Je nutné se vyvarovat náhodnému vniknutí do oka. Při zasažení očí okamžitě důkladně vypláchněte velkým množstvím vody. Kontakt s aniontovými povrchově aktivními látkami, například s mýdlem a běžnými mycími prostředky může snižovat nebo rušit účinek přípravku.
Pokud to doporučí lékař, lze přípravek použít během těhotenství od ukončených prvních tří měsíců těhotenství. V období kojení nepoužívejte přípravek Octicide v oblasti prsů (nepoužívejte přípravek bez výslovného doporučení lékaře). Přípravek Octicide používejte s opatrností u novorozenců, a to zejména u těch předčasně narozených.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.


Phyteneo Octicide

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.