Panadol Extra Rapide 12 šumivých tablet

Panadol Extra Rapide 12 šumivých tablet

Registrovaný léčivý přípravek Více o legislativě
65 Kč Dostupnost:
skladem

Proti bolestem hlavy včetně migrény, zubů, zad, svalů a kloubů, menstruačním bolestem a neuralgiím.

Podrobné informace o produktu

Panadol Extra Rapide obsahuje kombinaci dvou léčivých látek, která je účinná proti bolesti a horečce: paracetamol a kofein. Panadol Extra Rapide je vhodný k úlevě při bolestech hlavy, migréně, bolestech zad, zubů, revmatických a svalových bolestech a bolestech při menstruaci. Nedráždí žaludek. Neobsahuje kyselinu acetylsalicylovou.

Příbalová informace - VP
Informace pro použití, čtěte pozorně!

Panadol Extra Rapide

Šumivé tablety

Držitel rozhodnutí o registraci: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare, GlaxoSmithKline Export Ltd., Brentford, TW8 9GS, Velká Británie
Výrobce: GlaxoSmithKline Dungarvan Ltd., Dungarvan, Knockbrack, Irsko

Složení:
Léčivé látky - Paracetamolum 500 mg, Coffeinum 65 mg v jedné šumivé tabletě.
Pomocné látky – Hydrogenuhličitan sodný, sorbitol, sodná sůl sacharinu, natrium-lauryl-sulfát, kyselina citronová, uhličitan sodný, povidon, dimetikon. Šumivá tableta obsahuje též  427mg sodíku.

Indikační skupina:
analgetikum, antipyretikum

Charakteristika:
Panadol Extra Rapide obsahuje kombinaci dvou léčivých látek. Paracetamol zajišťuje  úlevu při bolesti a snižuje tělesnou teplotu. Panadol Extra Rapide nedráždí žaludek. Neobsahuje kyselinu acetylsalicylovou. Kofein zmírňuje únavu, mírně podporuje dýchání a krevní oběh u horečnatých onemocnění.

Indikace:
Přípravek mohou užívat dospělí a děti starší 12ti let. Panadol Extra  Rapide je vhodný k úlevě při bolestech hlavy, migréně, bolestech zad, zubů, revmatických a svalových bolestech a bolestech při menstruaci. Panadol Extra Rapide též přináší úlevu od nepříjemných příznaků chřipky, nachlazení i bolestí v krku a snižuje horečku.

Kontraindikace:
Při známé přecitlivělosti na paracetamol, kofein nebo další složky se přípravek nesmí užívat. Pacienti léčící se pro onemocnění jater nebo ledvin se o vhodnosti užívání přípravku musí předem poradit s lékařem. Přípravek se nesmí užívat při žloutence, chronickém pití alkoholu a při současném podávání léků poškozujících játra. Při těhotenství a v období kojení se poraďte před užitím tohoto léku s lékařem. 

Nežádoucí účinky:
Přípravek je obvykle dobře snášen, ale může se vyskytnout kožní vyrážka, nucení na zvracení, nespavost, neklid, vzácně zúžení průdušek, poruchy jaterních funkcí a krvetvorby. Při případném výskytu těchto nebo jiných neobvyklých reakcí přestaňte lék užívat a poraďte se s lékařem.

Interakce:
Účinky přípravku Panadol Extra Rapide a účinky jiných současně užívaných léků se mohou navzájem ovlivňovat. Váš lékař by proto měl být informován o všech lécích, které současně užíváte, nebo které začnete  užívat a to na lékařský předpis i bez něj. Než začnete současně s užíváním přípravku Panadol Extra Rapide užívat nějaký volně prodejný lék, poraďte se se svým ošetřujícím lékařem. Současné dlouhodobé užívání přípravku s některými léky na spaní, proti epilepsii, některých antibiotik nebo pití alkoholu může vést v některých případech k poškození funkce jater. Není vhodné kombinovat Panadol Extra Rapide s přípravky obsahujícími kyselinu acetylsalicylovou. V průběhu užívání přípravku omezte příjem produktů obsahujících kofein (léky, káva, čaj, kola), protože vyšší dávky kofeinu mohou vyvolat nervozitu, nespavost a výjimečně i zrychlení srdeční činnosti.

Dávkování a způsob užití:
Pokud lékař neurčí jinak, dospělí užívají 2 tablety rozpuštěné ve skleničce vody až 4x denně dle potřeby v časových odstupech nejméně 4 hodin. Nejvyšší jednotlivá dávka jsou 2 tablety. Neužívejte více než 8 tablet za 24 hodin. Děti 12-15 let: 1 tabletu rozpuštěnou ve skleničce vody až 3x denně s odstupem nejméně 6 hodin. Nejvyšší jednotlivá dávka je 1 tableta. Nepodávejte více než 3 tablety za 24 hodin. Dětem do 12 let přípravek nepodávejte. Nepřekračujte doporučené dávkování.

Upozornění:
Obsahuje paracetamol - neužívejte současně s jinými přípravky obsahujícími paracetamol.  Užívání vyšších než doporučených dávek může vést k riziku závažného poškození jater. Neužívejte tento přípravek bez doporučení lékaře pokud máte problémy s požíváním alkoholu nebo trpíte jaterním onemocněním a nebo užíváte jiná léčiva obsahující paracetamol.
Bez porady s lékařem neužívejte tento lék  déle než 7dnů. Nedochází-li ke zmírnění příznaků onemocnění do 3 dnů, poraďte se o dalším postupu s lékařem.

Předávkování:
Při předávkování nebo náhodném požití přípravku dítětem ihned vyhledejte lékaře. Může dojít k selhání funkce jater.

Uchovávání:
Uchovávejte při teplotě do 25°C.

Varování:
Používejte pouze do data vyznačeného na obalu. Lék musí být uchováván mimo dosah dětí.

Balení:
12, 24 šumivých  tablet

Datum poslední revize:
18.3.2009

Balení:
12 šumivých tablet

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

Zdroj: www.ch.gsk.cz

Příbalový leták / Složení

Parametry produktu

  • Značka
  • Panadol
  • Způsob užití
  • Vnitřní
  • Pro koho
  • Od 12 let
  • SUKL
  • 14701
  • EAN
  • 905258
Ověření internetových stránek a lékárny: Logo pro zásilkový výdej léčivých přípravků