Pangrol 20000 20 tablet

Registrovaný léčivý přípravek

Značka: PANGROL
Tablety podporují trávení a vstřebávání potravy při problémech s tvorbou enzymů slinivky břišní.
Skladem na e-shopu
nebo okamžitě k rezervaci ve 0 lékáren
115

O produktu

50072711

Tablety podporují trávení a vstřebávání potravy při problémech s tvorbou enzymů slinivky břišní. Mezi poruchy trávení patří pálení žáhy, říhání, pocit plnosti žaludku a nechutenství, plynatost a nadýmání. Většinou jsou spojena s konzumací těžko stravitelné potravy např. zeleniny, mastných nebo neobvyklých jídel. Nervozita, střevní infekce nebo stav po operaci žaludku a střeva způsobují zrychlený pohyb potravy trávícím traktem. Tím dochází k nedostatečnému vstřebávání potravy a poruše trávení. Přípravek je určen pro dospělé a mladistvé a děti od 3 let.


Dávkování

Obvyklá dávka je 1-2 tablety na každé jídlo (odpovídá 20000-40000 IU na každé jídlo). K zmírnění příznaků (např. mastných stolic, bolestí břicha) může být potřebná dávka navýšena pouze pod lékařským dohledem. Neměla by být překročena denní dávka 15000-20000 jednotek lipázy na kg tělesné hmotnosti. Důležité je polykat tablety celé a zapít dostatečným množstvím tekutiny.

Pokud potíže přetrvávají déle než 7-14 dnů nebo dojde k zhoršení příznaků, poraďte se o dalším postupu léčby s lékařem.

Složení

Léčivou látkou je pancreatinum 200 mg (aktivita lipázy min. 20000 IU/tabletu., aktivita amylázy min. 12000 IU/tabletu, aktivita protézy min. 900 IU/tabletu)  v 1 tabletě léku. Pomocné látky v jádru tablety jsou monohydrát laktosy, mikrokrystalická celulosa, krospovidon (typ A), koloidní bezvodý oxid křemičitý, magnesium-stearát (rostlinný). Pomocné látky  na povrchu tablety jsou hydroxypropylmethylcelulosa, disperze methakrylátového kopolymeru 30%, triethylcitrát, oxid titaničitý (E171), mastek, simetikonová emulze 30%, vanilkové aroma, bergamotové aroma Firmenich, makrogol 6000, sodná sůl karmelosy, polysorbát 80 (rostlinný).

Upozornění

Pokud máte obtíže způsobené neprůchodností střev nebo u Vás dojde k akutnímu vzplanutí zánětu slinivky břišní, měli byste vyhledat lékaře. Tablety se polykají celé. Při rozkousání mohou uvolněné aktivní enzymy poškodit ústní sliznici.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.