Paralen

Kdo by neznal Paralen? Pomáhá při chřipce a nachlazení již desítky let. Jeho účinnou látkou je paracetamol, který snižuje horečku a tlumí bolest. Je velmi dobře snášen, je šetrný k žaludku a mohou ho užívat i malé děti.

Seřadit podle
16 šumivých tablet
Působí proti bolesti a snižuje zvýšenou tělesnou teplotu.
Zmírňuje příznaky chřipky a nachlazení, bolesti hlavy, svalů a kloubů.
5 čípků
Snižuje horečku a tlumí mírné až středně silné bolesti různého původu.
Působí proti horečce a bolesti, uvolňuje dýchací cesty a tlumí suchý dráždivý kašel.
Působí proti bolesti a snižuje zvýšenou tělesnou teplotu.
5 čípků
Snižuje horečku a tlumí bolesti bez zatížení trávicího ústrojí.
Paralen Grip horký nápoj ulevuje od příznaků chřipky a nachlazení.
Působí proti bolesti a snižuje zvýšenou tělesnou teplotu.
Ulevuje od příznaků chřipky a nachlazení.
Působí proti horečce a bolesti, uvolňuje ucpaný nos a pomáhá bojovat proti únavě.

V jakých případech užít Paralen

Paralen je specialista na horečku, zejména při akutních bakteriálních a virových infekcích, na bolesti zubů, hlavy, neuralgie, bolesti svalů nebo kloubů, bolesti vertebrogenního původu a menstruační bolesti.

Paralen pro 21. století

I Paralen jde s dobou a nabízí vedle klasických 500 mg tablet také vylepšené varianty. Paralen Extra Proti bolesti obsahuje kofein, který zesiluje účinek paracetamolu. Na chřipková onemocnění cílí Paralen Grip. Paralen Grip chřipka a bolest obsahuje kromě kofeinu fenylefrin, který ulevuje od ucpaného nosu a zahlenění, Paralen Grip chřipka a kašel je mimo fenylefrin obohacen o dextrometorfan k tlumení kašle. Parel Grip lze pořídit i v oblíbené formě horkého nápoje.

Horečka a bolest u dětí

Pro nejmenší děti a kojence od 3 měsíců je určen Paralen v suspenzi. Tablety Paralen pro děti je vhodný pro malé pacienty od 3 let, kteří dokážou spolknout tabletu. U dětí se Paralen dávkuje podle tělesné hmotnosti. Dávkovací schéma je uvedeno na obalu a v příbalovém letáku přípravku.

Paralen tbl. a susp., Paralen Extra a Paralen Grip jsou léky pro vnitřní užití. Obsahují paracetamol. Před použitím si pečlivě přečtěte příbalovou informaci.