Paralen 100 mg 5 čípků

Registrovaný léčivý přípravek

Značka: PARALEN
Snižuje horečku při chřipkových a jiných onemocněních. Tlumí mírné až středně silné bolesti různého původu. Pro děti s tělesnou hmotností od 7 kg.
49

O produktu

50133893

Léčivý přípravek Paralen 100 mg čípky se používá ke snížení horečky při chřipkových onemocněních a jako doplňková léčba horečnatých stavů při jiných onemocněních. Dále se používá při mírné až středně silné bolesti různého původu, například při bolestech hlavy, zubů (bolesti provázející prořezávání zoubků), při bolesti kloubů a svalů provázející chřipková onemocnění. Paralen 100 mg čípky je určen pro děti s tělesnou hmotností od 7 kg.


Dávkování

3-4x denně v časových odstupech nejméně 6 hodin v následujících dávkách: Děti o tělesné hmotnosti 7-13 kg 1 čípek, děti o tělesné hmotnosti 14-20 kg 2 čípky. Celková denní dávka paracetamolu za 24 hodin nemá překročit 60 mg/kg tělesné hmotnosti dítěte. Pro jednorázové podání je dávka 10-15 mg/kg tělesné hmotnosti.

Před upotřebením uvolněte čípek z fólie pomalým rovným roztržením nastřižené fólie až ke špičce čípku. Jemně zaveďte do konečníku. Po zavedení čípku stiskněte na 1–2 minuty hýždě rukou k sobě a ujistěte se, že čípek zůstal v konečníku.

Léčení můžete ukončit, jakmile horečka či bolest ustoupí. Pokud nedojde do 2 dnů k ústupu obtíží (horečka, bolest) nebo naopak dojde ke zhoršení obtíží či se vyskytnou neobvyklé reakce, poraďte se o dalším používání přípravku u dítěte s lékařem. Léčba čípky Paralen 100 mg bez porady s lékařem nemá přesáhnout dobu 3–5 dní. U kojenců konzultujte každé horečnaté onemocnění ihned s lékařem.

Složení

Léčivá látka: Paracetamolum. Jeden čípek obsahuje paracetamolum 100 mg.

Další složky: Čípkový základ H 15 a W 35.

Upozornění

Nepřekračujte doporučené dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.